Ποτε ειναι η εποχη για αναπαραγωγη στα καναρινια;

Συζήτηση με θέμα Ποτε ειναι η εποχη για αναπαραγωγη στα καναρινια;, που ξεκίνησε από Γιάννης ο Καναρινάς, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 2 Ιαν 2015.

1. ποτε ειναι η εποχη για αναπαραγωγη για τα καναρινια γιατι εχω ζευγαρια τα οποια τα εβαλα τα χριστουγεννα και τσακωνονται!Α και η καναρινα δεν εφαρμοζει το χτισιμο της φωλιας.Δεν ειναι καταλληλη εποχη τωρα???

2. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

3. gianniskid

gianniskid PB New Member

Πως εκυρεφεις χωρίς να κερεις τέτοιες ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΏΣΕΙΣ. ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ δεν υα αναπαράγουμε.....
    Φιλικά. Γιαννης

4. το ξερω αλλα παλια τα εβαζα χειμωνα αλλα τωρα τα αυγα ειναι ''τζουφια'' αλλα ποτε ειναι???μπορεις να μου πεις???

5. gianniskid

gianniskid PB New Member

Ασπορα, αποκαλούνται από τους εκτροφείς
    Την ανοιξη

6. κατα τον μαρτιο δηλαδη ή και πιο αργοτερα???

7. gianniskid

gianniskid PB New Member

Ναι καλα ειναι. Τα πουλια που τα έχεις

8. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αν διαβάσεις αυτό που σου απάντησε ο mgerom θα σου λυθούν οι περισσότερες απορίες...
    Εδώ ακριβώς...πάτα επάνω στο σύνδεσμο...
    Αν τώρα συνεχίσεις να έχεις απορίες μπορείς να τις παραθέσεις και όποιος ξέρει θα σου απαντήσει...

9. μεσα στο σπιτι δεν τα εχω,στο σπιτι τα εχω μονο να κοιμιθουν και τιποτε αλλο γενικα τα εχω στο μπαλκονι το μεγαλο που εχω 15 πουλακια!

10. alicedros

alicedros PB Supporter

Γιάννη στο φόρουμ αναπαραγωγή καναρινιών έχει άπειρα θέματα που αν διάβασεις θα σε βοηθήσουν πολύ σε βασικά θέματα, όπως είναι η περίοδος αναπαραγωγής,μέχρι και πιο εξειδικευμενα θέματα! Αν δεν καλυφθεις εδώ είμαστε για οποία σου απορία!
    Καλή ανάγνωση!

Το μέσα έξω σκοτώνει τα καναρίνια μας! Πάνω που κοιμούνται τι καλά μέσα.στη ζεστουλα, τα πετάς πρωί πρωί στο ψυγείο??? Το λιγότερο που θα σου πάθουν είναι να κρυωσουν! Τα πιο αδυνατα μπορεί και να ταξιδέψουν! Έχε τα τα κακόμοιρα μέσα στο σπίτι και από την άνοιξη τα βγάζεις μόνιμα έξω!

11. σε ευχαριστω αλικη!

12. alicedros

alicedros PB Supporter

Ο,τι άλλη απορία έχεις εδώ είμαστε! Μη διστασεις! :)

13. patilas

patilas PB Member

Άλλο εκτροφεας άλλο χομπιστας άλλο εκτροφή κ άλλο σχεδόν εκτροφή.. Δεν δικαιολογειται εκτροφεας χωρίς βασικές γνώσεις, ψάξου στο φορουμ θα βρεις πολλές πληροφορίες, το μέσα έξω τα σκοτώνει τα πουλάκια...να φανταστώ ότι Νομίζεις ότι σε κρίνω απλά λέω το τι πρέπει ν γίνει για να είσαι <Εκτροφεας>.δεν έχεις βασικές γνώσεις πάνω στο θέμα εκτροφή καναρίνιων...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...