Ποσο ψηλα πρεπει να κρεμαμε το κλουβι;

Συζήτηση με θέμα Ποσο ψηλα πρεπει να κρεμαμε το κλουβι;, που ξεκίνησε από steliosagk, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 2 Ιουλ 2009.

1. steliosagk

steliosagk PB New Member

Καλημερα...

Εχει σημασια ποσο ψηλα κρεμαμε το κλουβι;

Εγω ας πουμε το εχω στερεωσει στα καγκελα προς τη μεσα μερια του μπαλκονιου. Ειναι καλα;;;

2. Απ' ότι λένε οι πιο γνώστες, καλύτερα να είναι πάνω από το ύψος των ματιών.
    Εκεί που το έβαλες νομίζω ότι θα έχει πιο πολλές επισκέψεις από σπουργίτια και άλλα αδέσποτα. Και προσοχή να μην υπάρχει πρόσβαση σε γάτες στο μπαλκόνι σου. Αλλιώς πάνω από τα δύο μέτρα.

3. steliosagk

steliosagk PB New Member

Μενω στο 2ο... άρα δεν υπαρχει θεμα με τις γατες.
    μμμ... πανω απο τα ματια μας, ε;;;
    για να δω τι μπορω να κανω...

4. Mpikis

Mpikis PB New Member

οπώς βλέπω στο προφίλ σου έχεις καναρίνι..οποτε πιστεύ όσο πιο ψιλά τόσο πιο καλά..αλλα σε περιπτωση παπγάλου...πρέπει να είναι σε σημειο κατω απο το ύψος των ματιών μας..Για να είμαστε εμεισ ανώτεροι..πντα το ιεραρχικο πουλί καθεται πιο πάνω απο τ άλλα..οπότε αν τον βάλεις πιο ψιλα απο εσενα υποτίθεται οτι αυτός είνια ανωτερος σου...

5. ΗΣΑΠ

ΗΣΑΠ PB New Member

Φιλαράκο εγώ τα έχω στο υψος που τα βλεπο και τα χαιρωμαι .Τώρα για των φύλλο που θέλει να είναι ανώτερος από ένα (φίλο) δεν το σχολιάζω αλώστε οι ΦΙΛΟΙ μας υπήρχαν πολύ πριν από εμάς

6. Ίσως τα καναρίνια αισθάνονται άρχοντες ψηλά και κελαηδάνε. Ας χαίρεται έτσι κι ας νομίζει ότι είναι ανώτερό μου, καθόλου δε με πειράζει.

7. Mpikis

Mpikis PB New Member

ησαπ δε καταλαβα τι εννοείς και αν ειρωνευεσαι το μηνυμα μου...στο ποστ μου ανεφερα περι ανωτεροτητασ στουσ παπαγάλουσ που αυτό κατα τη διαρκεια τησ εκκπαιδευσης θα σου φανει πουλυ χρήσιομο..αλλίως είνια καποιος ανώτερος να σου δ΄'ινιε εντολες και αλλίως καποιος κατωτερος...πιστεψε με για τους παπγάλους αυτο κάνει τη διαφορα...τον ανωτερο τον σεβονται...

8. ΗΣΑΠ

ΗΣΑΠ PB New Member

Συγνώμη

:confused: Τώρα που το ξανά διάβασα έχεις δίκιο λάθος συντακτικό σου ζήτω συγνώμη φίλε μου ;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...