Ποσο κοστιζουν τα σταντ για παπαγαλους;

Συζήτηση με θέμα Ποσο κοστιζουν τα σταντ για παπαγαλους;, που ξεκίνησε από Άλκηστη, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 29 Ιουλ 2009.

1. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

Γεια σας ,

θα ηθελα να μαθω ποσο
    κοστιζουν τα σταντ για παπαγαλους ,
    σιγκεκριμενα για κοκατιλ ;

2. Billy

Billy PB New Member

μπορεις να φτιαξεις ενα...δεν ειναι παρα πολυ ακριβα αλλα μπορεις να κανεις ενα

3. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Συνημμένα Αρχεία:

4. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

ευχαριστω πολυ

5. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

αυτο στη φωτο ειναι για κοκατιλ ? ειναι και σταντ και για να κανουν γυμναστικη ?

6. Sissy

Sissy PB Senior Member

Συνηθως τα μεγαλα ειναι πολυ ακριβα, εγω βρηκα ενα απλο σταντ σε τιμη ευκαιριας (αν θυμαμαι καλα εκανε 90 ευρω τοτε). Με λιγη φαντασια κατασκευασα αυτο: Ενας παιχνιδοτοπος για τον Mario (Το βαζω διοτι μπορεις να παρεις καποιες ιδεες απ'αυτο)

7. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

φαντατικο !

8. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

αν ο μπαμπας σου ή καπποιος αλλος μπορει να σε βοηθισει κανοντας σου μια βαση απο τσιμεντο με αν σωλινα στη μεση...μετα μπορεις να κοψεις ενα κλαδι απο ελια και να το σφηνωνεις στη στη βαση...

9. Sissy

Sissy PB Senior Member

Πολυ ωραια η ιδεα του Αγγελου!καλυτερα προτιμησε ενα κλαδι ευκαλυπτου.

10. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

σιγουρα τα κλαδια ευκαλυπτου θα του αρεσουν ποιο πολυ!μιας και θα ειναι ενα κομματι της αυστραλλιας!
    αλλα εχουν λιγοτερες διακλαδωσεις...απ οτι η ελια...αν βρεις ομως ενα καλο κλαδι ευκαλυπτου προτιμησε το!

11. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

καταπληκτικη ιδεα βεβαια ο μπαμπας εχει
    το κακο συνιθειο οτι αμα του αναθεσεις κατι
    μπορει και να το κανει ας πουμε και του χρονου

12. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

πριν λιγο πηγα σε ενα πετσοπ και ειδα ενα σταντ 165 ευρω και ηταν τεραστιο
    και μου ειπε αυτη οτι ειναι για κοκατιλ ενω ειχε ενα χοντρο ταφ και ηταν
    περιπου 1.30 σε υψος ! και πηγε και να με κοροιδεψουν αυτη οτι και καλα
    ειναι για κοκατιλ ενω ηταν για πολυ μεγαλυτερους παπαγαλους

13. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Και τι σημαίνει αυτό, ότι δεν κάνει και για cockatiel;

14. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

σημαινει οτι επειδη ειμαι 12 χρονων με βρηκαν μικρη και ειπαν αφου ενδιαφερεται να παρει ενα σταντ και αφου εχουμε μονο ενα σταντ ας της πουμε
    οτι κανει και για κοκατιλ αυτο το τερας

15. Billy

Billy PB New Member

φυσικα και κανει και για κοκατιλ...δεν σ ειπαν μην παρεις αλλο πιο μικρο αυτο ειναι τ καλλητερο σε ειπαν αυτο ειναι και για κοκατιλ

16. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Αν το σταντ ειναι απλο γαι μεγαλους παπαγαλους,σας το λεω με σιγουρια οτι το κοκατιλ δεν θα καθεται ετσι κι αλλιως!
    Τα κοκατιλ θελουν πολλα παιχνιδια,σκαλιτσες,τουνελ χρωματα και αυτο θα ειναι κατι σαν παρκακι...

17. Sissy

Sissy PB Senior Member

Εχεις δικιο Νικη, γι'αυτο εβαλα ενα παραδειγμα μετατροπης ενος τετοιου σταντ, για μικροσωμο παπαγαλακι οπως ο Μαριος πχ στο ποστ #7

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 14 Ιουλ 2016
  18. niva2gr

niva2gr PB New Member

Αυτοί ίσως σου έδειξαν αυτό το σταντ επειδή τους έχει ξεμείνει και ήθελαν να το πουλήσουν. Η αλήθεια είναι οτι δύσκολα πλέον βρίσκονται έτσι απλά 130 ευρώ. Άλλωστε ένα κοκατίλ μπορεί να περάσει μιά χαρά και σε μικρότερα (και φθηνότερα) σταντ. Εμένα πάντως για κοκατίλ μου αρέσουν περισσότερο εκείνα τα ξύλινα πάρκα!

19. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

αυτο ειπα και εγω ! γι' αυτο δεν το πειρα και αυριο το σαββατο θα παω στα πετ σιτι για να της παρω κατι αλλο πιο ωραιο και πιο φτηνο !

Μοιραστείτε

Φόρτωση...