Ποσο κοστιζει ενα Τουκαν;

Συζήτηση με θέμα Ποσο κοστιζει ενα Τουκαν;, που ξεκίνησε από Steliospir, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Εξωτικά Πουλιά' του PetBirds, 12 Οκτ 2009.

1. Steliospir

Steliospir PB New Member

γεια σασ!θα ηθελα να μαθω την τιμη ενοσ τουκαν!)

2. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

τιμη δεν γνωριζω να σου πω,αυτο που ξερω ομως ειναι τα τουκαν δεν μπορουν να ζησουν σε κλουβι για παπαγαλους οσο μεγαλο και να ειναι. πρεπει να κοιταξεις αν εχεις χωρο για να το στεγασεις. σε ξενα site εχω διαβασει οτι στεγαζονται σε aviaries (δηλαδη σε κλουβες εκτροφειων καποιων τετραγωνικων).

3. Steliospir

Steliospir PB New Member

ε ναι!φυσικα!τουλαχιστον 2Χ2 μετρα!

4. vas

vas PB New Member

όταν λέει ο Δημήτρης κλούβες εκτροφείων νομίζω οτι εννοεί κάτι αρκετά μεγαλύτερο απο 2χ2( οχι? )

5. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

ειναι τα λεγομενα aviary cages , υπαρχουν και 2χ2 και λιγο μεγαλυτερα

6. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

δυσκολο να βρεις τουκαν...ενας φιλος μου ψαχνει εδω και ενα χρονο toco toucan και δεν βρισκει...(εχει ενα αρσενικο).μαλλον δεν επιτρεπετε η εισαγωγη του...Βουλγαρια απο οτι μου εχει πει φιλος μας απο εδω μεσα ...υπαρχουν ..

7. Poephila

Poephila PB New Member

Αν και ξεφεύγω από το θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω τι σχέση μπορεί να αναπτυχθεί μεταξύ ενός τέτοιου πουλιού και ενός ανθρώπου; είναι σαν τη σχέση που αναπτύσεται με έναν παπαγάλο;

8. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

[youtube=youtube;3jVj8_9TDRMyoutube]?3jVj8_9TDRM[/MEDIA]

[youtube=youtube;73toXCZwrhIyoutube]?73toXCZwrhI[/MEDIA]

[youtube=youtube;UfKyUzdgFisyoutube]?UfKyUzdgFis[/MEDIA]

και αρκετα ακομη αν πληκτρολογησεις τη λεξη toucan στο =youtube] ;)

9. LEOPAS

LEOPAS PB New Member

πω ρε παιδια θα ηθελα ενα ζευγαρι τουκαν αλλα που να βρεις ... ειτε keel-billed ειτε toco toucan ... εχω μια κλουβα 3/2,5/3 !

10. Steliospir

Steliospir PB New Member

11. FINCHiii

FINCHiii PB New Member

Παοιδια συγνωμη για το "ακυρο" αλλα τα tucan εχουν τις ιδιες απιτησεις με τα turaco>;; Ρωτω μιας και τα δευτερα διατιθενται πιο ευκολα στην αγορα...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...