Ποσο κανει ενα Malinois;

Συζήτηση με θέμα Ποσο κανει ενα Malinois;, που ξεκίνησε από IrAkLaS, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 2 Οκτ 2009.

1. IrAkLaS

IrAkLaS PB New Member

θέλω να αγοράσω melionis άλλα δεν ξέρω ποσό κάνουν ξέρη καπιος να μου πει???;;;

2. antonis1996

antonis1996 PB New Member

λογικα αρσενικο θελεις να παρεις ε;

3. abscanary

abscanary PB New Member

Οι τιμές στα malinois κυμαινονται πολύ φίλε μου. Μπορείς να βρείς ένα πουλί γύρω στα 40 ευρώ και μπορείς άνετα να ξεπεράσεις κατά πολύ τα 150 ευρώ. Στην πρώτη περίπτωση μιλάμε για ένα πουλί αβαθμολόγητο και στην δεύτερη για πουλί βαθμολογημένο. Ανάλογα με την βαθμολογία των πουλιών αλλάζει η τιμή. Π.Χ Αν ένα πουλί 96 β. το βρίσκεις 100 ευρώ, ένα πουλί 111 β. θα κάνει 150 ευρώ και ένα 120 β. πολύ ψηλότερα. Εννοείται ότι όλα τα τελευταία θα συνοδεύονται απ' τα απαραίτητα πιστοποιητικά συμμετοχής στους διαγωνισμούς με την αναλυτική βαθμολογία.

4. kwsths

kwsths PB New Member

Εγώ έχω μια απορία...αυτά τα 96β 111β 120β τι είναι...

5. dimitris

dimitris PB New Member

96 βαθμους
    111 βαθμους
    ειναι τα αποτελεσματα απο την βαθμολογια που εχει παρει το πουλι στην εκθεση .

6. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 13 Ιουλ 2016
  7. IrAkLaS

IrAkLaS PB New Member

ΝΕ ΑΡΣΕΝΙΚΌ ΠΟΣΌ ΚΑΝΊ???

ενο ο ενα κανονικο ??? ποσο περίπου στοιχίζουν??? εχο μονο διασταβρομενα me melinois και θέλω να έχω και καθαροεμο

8. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Στο μήνυμα #3 ο Τίμος αναφέρεται σε αρσενικά. Τα θηλυκά δεν κελαηδούν.

9. IrAkLaS

IrAkLaS PB New Member

νε το ξέρω άλλα ποσό στοιχίζουν???

10. Stavros

Συγνώμη, το έχεις διαβάσει το μήνυμα; Ολόκληρο τιμοκατάλογο σου έχει δώσει. Οι τιμές που αναγράφονται στο μήνυμα λένε κατά προσέγγιση το πόσο στοιχίζει ένα πουλί. Τι παραπάνω να σου πούμε; ;

11. IrAkLaS

IrAkLaS PB New Member

το είδα άλλα δεν μπορώ να πάρω τόσο ακριβό πουλί είμαι μονό 13 χρονών δεν το βρισκισ πιο φτηνό???

12. Stavros

Αυτές είναι οι τιμές που ισχύουν στο περίπου για τα συγκεκριμένα πουλιά. Μπορείς ίσως να βρεις και φθηνότερα και ακριβότερα από αυτές. Χρειάζεται αρκετό ψάξιμο και υπομονή μέχρι να βρεις αυτό που θέλεις στην τιμή που το θέλεις.

13. mgerom

Κατοικείς μόνιμα στην Κύπρο ;
    Αν είσαι μόνιμος κάτοικος εκεί πρέπει να ρήξεις μια ματιά
    στους τοπικούς συλλόγους.

"http://www.avicultural-society.com.cy/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=3&lang=el_GR"

14. IrAkLaS

IrAkLaS PB New Member

νέ μένω στην κυπρο μόνιμα άλλα δεν πολύ κυκλοφορούν melinois στα πετ σιοπ και έχω ψάξη πολύ τα μονό πού βρίσκω είναι διαταβροσι

νομίζω πως δε θα ευχαριστηθώ ένα ορεο κελάηδημά μέχρι να μεγαλώσω

τι λες εσύ Διμιτρι???

15. mgerom

Κλικάρισε το λίνκ που σου έβαλα και ψάξτο.
    Θα βρείς τρόπο να επικοινωνήσεις μαζί τους
    και να σου υποδείξουν απο που μπορείς να αγοράσεις.

16. IrAkLaS

IrAkLaS PB New Member

οκ εθχαριστω πολύ

Μοιραστείτε

Φόρτωση...