Ποσο κανει ενα παροτλετ ταΐσμενο στο χερι;

Συζήτηση με θέμα Ποσο κανει ενα παροτλετ ταΐσμενο στο χερι;, που ξεκίνησε από descrok, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 1 Σεπ 2015.

1. descrok

descrok PB New Member

ποσο κανει ενα παρολετ ταισμενο στο χερι γιατι αν ειναι οταν θα γενεισουν τα ζεμπρτακια θα πουλισω τα μικρα και θα παρω κλουβια και ενα ημερο παπαγαλακι που καποτε θα το βαλω να ζευγαρωσει

2. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Εχεις καταληξει αν τελικα σου αρεσει καποιο ειδος πουλιου ή απλα πειραματιζεσαι με ολα?

3. harabudgie1

harabudgie1 PB New Member

4. Maria01

Maria01 PB New Member

Βασικά όπως λέει και η Myra πρέπει να βρεις ποιο είδος ταιριάζει στην καθημερινοτητα σου τον ελεύθερο χρόνο που θα διαθετεις για τον παπαγαλο το χώρο και τα χρήματα!

5. George98

George98 PB Active Member

εδω λέει οτι οι τιμές ξεκινούν απο 30 άρα μάλλον τα 30 € αφορούν άγρια και οτι τα ταϊσμένα στο χέρι έχουν μεγαλύτερη αξία (υποθέτω)

*πάντως το τάισμα στο χέρι είναι πολύ δύσκολο ! απορώ με την υπομονή των εκτροφέων που το κάνουν συστηματικά ! (εγω το έχω κάνει με καρδερινάκια και περιστεράκια και τα είχα παίξει με τα ξυπνητήρια !)

6. harabudgie1

harabudgie1 PB New Member

Λεει τιμές για μωράκια ανάλογα το χρωμα απο 30 ευρω οταν παρω τηλ θα ενημερωσω

7. descrok

descrok PB New Member

παροτλετ σκέφτομαι να παρω για παρεα(αν δεχτουν η δικη μου ελπιζω ναι)τα αλλα τα εχω καθαρα για αναπαραγογη

8. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ολα τα ζωα συντροφιας...καλουνται συντροφιας γιατι με τον τροπο τους μας συντροφευουν. Δεν αντιλαμβανομαι την εννοια "τα εχω για αναπαραγωγη", εμπορος εισαι και ζεις απο αυτο? Ή τα βλεπεις σαν μηχανες αναπαραγωγης και οχι σαν ζωντανες ψυχες?

9. YannisK

YannisK PB Known Member

10. descrok

descrok PB New Member

δηλαδή ότι δεν τα εχω να τα εκπαιδευσω (που δεν γινεται κιολας είναι αγρια) αλλα για να τ αμωρα βαιβεα τα εχω και ζωντανες ψυχες τι δεν κανω για αυτα

11. DimasYiannis

DimasYiannis PB New Member

Φιλε Γιαννη,το θεμα με τους εκτροφεις απο αγγελειες,κρυβει πολλες παγιδες,και στο λεω φιλικα.
    Ειχα μιλησει με τον τυπο που αναφερεις,γιατι φαγωθηκε ενας γνωστος μου.
    Δεν εχουν δαχτυλιδια τα πουλακια του,γιατι δεν ανηκει σε καποιο συλλογο λεει.
    Αλλα απο αγγελειες καλα παμε!
    Δειξε προσοχη,και σκεψου καλα,πριν αποφασισεις καταληξεις,ενθουσιαστεις προσωρινα,και μετα ερθει η απογοητευση και τα πολλα προβληματα.
    Στο λεω εκ πειρας,και οχι να στο παιξω εξυπνος,δηλαδη καπου εχω ζυγισει λαθος και εγω,και το καταλαβα στη πορεια.
    Ευτυχως το διορθωσα,και ολα καλα!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...