Ποσα υβριδια γνωριζουμε;

Συζήτηση με θέμα Ποσα υβριδια γνωριζουμε;, που ξεκίνησε από Stefan, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 17 Ιουλ 2008.

1. Stefan

Stefan PB New Member

Εκανα αυτο το ποστ ωστε να γραψουμε οσα υβριδια γνωριζουμε και για ζωα και για πουλια.Εγω γνωριζω μια διασταυρωση αμαζωνιου με macaw να το παρακατω επισει γνωριζω την διασταυρωση cockatiel με κακατου το galatiel νατο

Εσεις τι γνωριζετε?

Συνημμένα Αρχεία:

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Στεφανε το πουλι στην πρωτη φωτο δεν ειναι υβριδιο αλλα red masked conure η αλλιως cherry head conure.;)

3. Stefan

Stefan PB New Member

Εγω εκανα αναζητηση αυτην την διασταυρωση και μου εβγαλε οτι προερχετε απαυτα τα ειδη αλλα επειδη μετα γεννηθηκαν πολλα εγινε ενα ειδος που τωρα δεν ειναι υβριδιο αλλα κατα βαθος ειναι.Και μετα μοιαζει κιολας με αυτα τα ειδοι.

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Στεφανε μπορεις σε παρακαλω να βαλεις τα links απο εκει που τα διαβασες αυτα?

5. Stefan

Stefan PB New Member

To link μου το εδωσε ενας θειος μου σε φωτοτυπια αν θες θα τον ρωτησω σε πιο λινκ τα βρηκε!:DΤωρα ομως ας γυρησουμε στο θεμα και να γραψουνε και εσυ και οι υπολοιποι πια υβριδια γνωριζουν.

6. epo

epo PB New Member

τα λινκ ,Στεφανε, ειναι απαραιτητα παντοτε για την εξακριβωση της αληθειας!
    Οποτε βρες τις πηγες...

7. jamieo

jamieo PB Member

Εδώ είναι ένα βίντεο του galah cockatiel υβρίδιο.

8. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

ισχυει οντως?ειναι δυνατον κοκατιλ με κοκατου?

9. jamieo

jamieo PB Member

Cockatiels και Galahs είναι πιο στενά συνδεδεμένες. Αν θυμάμαι καλά, cockatiels είναι πιο στενά συνδεδεμένα προς Galahs και τη Μαύρη Cockatoos από ό, τι είναι το Λευκό Cockatoos.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...