Ποιο ειναι το καταλληλο ταιρι γι αυτο το καναρινι μου;

Συζήτηση με θέμα Ποιο ειναι το καταλληλο ταιρι γι αυτο το καναρινι μου;, που ξεκίνησε από Konstantinos1, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 13 Μαϊ 2009.

1. Konstantinos1

Konstantinos1 PB New Member

Σε προηγουμενο post που ειχα φωτογραφια του καναπινι μου μου ειχατε πει οτι ανηκει στα καναρινια ρατσας χρωματος, αχατης κιτρινος. σκεφτομαι να παρω μια θηλυκια με ποια κανει ζευγαρι; εχω αλλη μια φωτογραφια του.

Συνημμένα Αρχεία:

2. sainer

sainer PB New Member

κωνσταντινε εγω θα το ζευγαρωνα η' με μια καναρα ιδιας ρατσας η' μα μια λευκη που να εχει λιγο κιτρινακι πανω της.παντως αν θελεις να ζευγαρωσεις εχεις μεινει πισω.οποτε μηπως ειναι καλυτερα να δοκιμασεις την επομενη χρονια?

3. Konstantinos1

δεν σκεφτομαι να ζευγαρωσω τωρα ξερω πολυ λιγα πραγματα εως τωρα απλα προσπαθω να μαθω και να βρω το ιδανικοτερο ταιρι

4. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Απο Σεμπτεμβρη να αγορασεις που θα υπαρχει και ποικιλια και νεαρα πουλακια!Ως τοτε θα εχεις μαθει για να κανεις μια σωστη αγορα καναρας και ως την επομενη αναπαραγωγικη περιοδο θα εισαι προετοιμασμενος για να ζευγαρωσεις τα πουλακια σου!
    Ο χρονος και ο χωρος που βρισκεσαι ειναι με το μερος σου!

5. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Έγραψα και στο άλλο post σου. Το καναρίνι ακόμη δεν ξέρεις με σιγουριά τι χρώμα είναι. Ψάξε εδώ http://www.poc.gr//Downloads/BAtlas/default.asp?vl=3" στις φωτό να δεις ακριβώς τι είναι και μετά συζητάμε με τι μπορεί να ζευγαρώσει και ποια θα είναι τα αποτελέσματα.

Ρίξε κι εδώ μια ματιά για να πάρεις μια ιδέα από τα ζευγαρώματα http://www.poc.gr//Greeks/Birds/Articles/ColorCanaries.asp"

6. Konstantinos1

Τωρα μπερδευτηκα περισσοτερο. τελικα τι καναρι εχω; ποιο το ιδανικοτερο ταιρι; βαζω μερικες φωτο ακομα μηπως βρω καποια ακρη.

7. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Οι φωτό που έβαλες δεν εμφανίζονται.

8. Konstantinos1

Τωρα πρεπει να φαινονται. [x]

Συνημμένα Αρχεία:

9. Konstantinos1

Καποιος που να γνωριζει να με βοηθησει;

10. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Δύσκολο πουλί βρε παιδί μου.Ετσι εκ πρώτης όψεως θα έλεγα
    Αχάτης οπάλ κίτρινο, μάλλον χιονέ και λιγότερο πιθανόν εντόνου(αν διακρίνω καλά).
    Δεν υπήρχε θηλυκό στον ίδιον που το αγόρασες ; Που να βρεθεί,όμοιο θηλυκό
    για να διατηρηθεί το οπάλ και το μη έντονο ;(αν δεν είμαι λάθος στην αναγνώρηση)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...