Ποιο ειναι το κατάλληλο κλουβι για κοκατιλ;

Συζήτηση με θέμα Ποιο ειναι το κατάλληλο κλουβι για κοκατιλ;, που ξεκίνησε από paulpaul, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 26 Αυγ 2014.

1. paulpaul

paulpaul PB New Member

Γεια σας λοιπον θα ηθελα να σας ρωτησω αν αυτο το κλουβι με διαστάσεις 63×30×47 ειναι καλο αν οχι μπορειτε να μου προτείνετε κάποιο άλλο?

Για κοκατιλ

2. YannisK

YannisK PB Known Member

Για κοκατίλ οπωσδήποτε ένα μεγαλύτερο. Όσο μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο.
    Ένα φθηνό και σχετικά άνετο είναι το παρακάτω (θα μπορεί να ανοίξει τα φτερά του και να κάνει ένα μικρό πέταγμα οριακά)

Κλουβα Με Χωρισμα Και Ζευγαρωστρα Πτηνων

3. paulpaul

paulpaul PB New Member

Το ειχα δει και εγω το κλουβι αλλα εχει χωρισμα και ειπα γιατι να εχω δυο κλουβια

4. YannisK

YannisK PB Known Member

Το χώρισμα αν θέλεις το βάζεις ή μπορείς να πάρεις και αυτό:
    Προιοντα πουλιων :: Κλουβιά πουλιών :: Κλουβιά εισαγωγής :: Κλουβιά εισαγωγής μεσαία :: Κλουβί Carina 76 x 45 x 46cm - πετ σοπ σπιτια σκυλου σπιτι petsop τροφεσ ροφεσ σκυλων

5. paulpaul

paulpaul PB New Member

Δλδ το χωρισμα μπενει και βγενει οποτε θελεις

6. YannisK

YannisK PB Known Member

Ναι φυσικά. Στο συγκεκριμένο μπαίνει από μπροστά, συρταρωτά. Αλλά δεν είναι κατάλληλο κλουβί για να το κρεμάσεις από σταντ. Είναι οκ να το ακουμπήσεις κάπου ή να το κρεμάσεις σε καρφιά στον τοίχο.

Αυτό μου φαίνεται πιο καλό για ένα κοκατίλ αλλά δεν το έχω δει απο κοντά

Προιοντα πουλιων :: Κλουβιά πουλιών :: Κλουβιά εισαγωγής :: Κλουβιά εισαγωγής μεσαία :: Κλουβί Carina 76 x 45 x 46cm - πετ σοπ σπιτια σκυλου σπιτι petsop τροφεσ ροφεσ σκυλων

7. paulpaul

paulpaul PB New Member

Ωραία:):E="yannisK, post: 219248, member: 461"]Ναι φυσικά. Στο συγκεκριμένο μπαίνει από μπροστά, συρταρωτά. Αλλά δεν είναι κατάλληλο κλουβί για να το κρεμάσεις από σταντ. Είναι οκ να το ακουμπήσεις κάπου ή να το κρεμάσεις σε καρφιά στον τοίχο.

Αυτό μου φαίνεται πιο καλό για ένα κοκατίλ αλλά δεν το έχω δει απο κοντά

Προιοντα πουλιων :: Κλουβιά πουλιών :: Κλουβιά εισαγωγής :: Κλουβιά εισαγωγής μεσαία :: Κλουβί Carina 76 x 45 x 46cm - πετ σοπ σπιτια σκυλου σπιτι petsop τροφεσ ροφεσ σκυλων[/QUOTE]
    Ωραια

Μοιραστείτε

Φόρτωση...