Ποιο ειναι το καλυτερο pet shop;

Συζήτηση με θέμα Ποιο ειναι το καλυτερο pet shop;, που ξεκίνησε από LEOPAS, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 19 Σεπ 2008.

1. LEOPAS

LEOPAS PB New Member

:)Γεια σας παιδια , θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις απο σας καποιο καλο
    pet - shop,με λογικες τιμες, να ειναι εξυπηρετικοι , να γνωριζουν και να αγαπουν τους παπαγαλους.:rolleyes:

2. Tania

Tania PB New Member

Με λογικες τιμες στην Ελλαδα δυσκολο.Παντος ενα πολυ καλο μεγαλο βρισκεται στην ανατολικη Θεσσαλονικη κοντα στο ΙΚΕΑ και στο αεροδρομιο.

3. annouk313

annouk313 PB New Member

Τανια ο λεωνιδας μενει Αθήνα,οποτε του πεφτει λιγο μακρυα η Θεσσαλονίκη!
    κοιτα καποιο συγκεκριμενο τουλαχιστον εγω δεν εχω να σου προτεινω.αυτο ομως εναποκειται στη κριση σου.πηγαινε αρχικα να επισκεφθεις μερικα στη γειτονια σου κ κοιτα να διαλεξεις εκεινο που θα σε εμπνεει πιο πολυ.απο αποψη καθαριοτητας κ συμπεριφορας την ιδιοκτητων.δηλ εαν ειναι ενα που να τα εχει ολα πανακριβα η ναναι πενταβρωμικο οχι δε πας εκει,τουλαχιστον εγω.κανουμ μπουκοταζ σε αυτα που εχουν αθλιες συνθηκες ζωων κ σε οσα δε τηρουν τους κανονες υγιεινης.απο εκει κ περα εσυ αποφασιζεις.:rolleyes:

4. LEOPAS

LEOPAS PB New Member

Σας ευχαριστω,δεν πειραζει που ειναι στη Θεσσαλονικη,δεν το ηξερε.

5. Tania

Tania PB New Member

Τι χαζη που ειμαι!Συγγνωμη δεν το ηξερα οτι μενεις Αθηνα.

6. Tania

Tania PB New Member

Για Αθηνα δεν ξερω!

7. kristhegreek

kristhegreek PB New Member

Ακόμη δεν έχω συνηθίσει το νέο τρόπο εμφάνισης και μπέρδεψα τις ημερομηνίες!
    Ας ελπίσουμε να βρεθεί κάποιο petshop αρκετά αξιόλογο ώστε να προταθεί από κάποιον!

8. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Τι τρεις μήνες μετά;:confused: πρόσφατο είναι το topic...νομίζω ότι μπερδεύτηκες:rolleyes:

9. thanasis76

thanasis76 PB New Member

αυτο δειχνει ποσο ευχαριστημενοι ειναι οι περισσοτεροι...

10. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

Βρε παιδια το θεμα ανοιχτηκε στις 19.09 δηλαδη πριν λιγες μερες...Τι εννοουμε 3 μηνες μετα?

11. kristhegreek

kristhegreek PB New Member

Διόρθωσα.
    Παρακαλώ αν γίνεται, απαντήστε στην αρχική ερώτηση!

12. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

Χρήστο κανένα πρόβλημα, ακόμα όλοι συνηθιζουμε:)

Όσον αφορα σε φιλικα και ποιοτικά πετ ρίξε μια ματιά εδω Λεωνίδα:
    Κτηνιατρική-Pet-Vet .Κτηνιατρικά φάρμακα, ζωοτροφές & εμπόριο μικρών ζώων.

δεν πουλάνε ζώα, αλλά έχουν γνωσεις, και μεγαλη ποικιλία τροφων και συμπληρωματων διατροφης..

13. Αλεξανδρος

Αλεξανδρος PB New Member

ΦΑΜΕΛΗΣ Δημήτρης
    ΤΡΟΦΕΣ - ΑΞΕΣΟΥΑΡ Π. Τσαλδάρη 23 (Χαμοστέρνας) εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος

14. BAnksy

BAnksy PB New Member

Συγνωμη αυτο που βρισκεται στην περιοχη ΙΚΕΑ στην Θεσ/νίκη εσυ το βρηκες πολυ καλο??? Εγω θα ελεγα οτι ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ οπως και τα περισσοτερα petshops βεβαια Απο που να αρχισεις και που να τελειωσεις. Πανβρωμικα κουπακια νερου που αλλαζονται καθε φορα που το νερο τελειωνει και αμα...τα ερπετα σε αθλια κατασταση τα πουλια κατω στο υπογειο σου φαινεται να ειναι σε καλη κατασταση?? Ας προσεχουμε εμεις οι ιδιοι τι κατευθηνσεις δινουμε. Αν δεν αλλαξουμε εμεις δεν θα αλλαξουν ΠΟΤΕ τους αυτοι που εμπορευονται τα ζωα. Αναζητηστε εκτροφεις ΟΧΙ ανθρωπους που σκοπο εχουν το ΜΟΝΟ κερδος.

Υ.Γ. Προς Moderators προσεξτε το παιχνιδι ολων αυτων των κυριων που μπαινουν σε τετοιες κοινοτητες για να διαφημησουν το μαγαζι τους ή εστω καποιοι απο αγνοια τους, διαφημιζουν μαγαζια που δεν αξιζει ουτε απ' εξω να περασεις...:mad:

15. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Δεν μπορώ να σου προτείνω κάποιο Pet. Εσυ θα καταλάβεις πιο είναι καλό, μετά απο μια βόλτα σε διάφορα Pets. Για μένα ένα Ρet είναι καλό όταν σέβεται και φροντίζει τα ζωάκια που φιλοξενεί και έχει προς πώληση. ;)

16. Tania

Tania PB New Member

Κοιτα εγω το βρηκα καλο γιατι απο οτι ειδα τα πουλια ηταν σε αριστη κατασταση οπως και τα νερακια τους!Μαλλον πετυχα τη μερα καθαρισμουΆλλαδεν τελιωσα!Πριν καμποσες μερες πηγε μια φιλεναδα μου και απ'οτι μου ειπε εχεις απολυτο δικιο!Μεχρι και ενα ψοφιο παπαγαλο στον πατο ενος κλουβιου ειδε!

ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΚΤΡΟΦΕΑΣ ΠΑΡΑ ΠΕΤΣΟΠ!

17. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

τουλαχιστον απο το site τους φαινεται καλο!εχουν και καρδερινες εκτροφης και καρδερινοκαναρα και πολλα αλλα!εδω ειναι και το site για οποιον ενδιαφερεται!Pet Famely - Το αγαπημένο σας μέρος για τους μικρούς μας φίλους!

18. Katerina_

Katerina_ PB New Member

Απο Χανιά άραγε ξέρει κανείς??
    Να είναι γνώστης και όχι άσχετος ο πωλητής..
    Έμενα δεν ήξερε να μου δώσει την κατάλληλη τροφή και όταν πήγα σε ένα άλλο και τους είπα οτι γέννησαν τα πουλιά μου, γυρίζει κ μου λέει "αν δεν έχουν βγεί σε 15 το πολύ 18 ημέρες να τα πετάξεις τα αυγά.." οτι να 'ναι δηλαδή.. ευτυχώς που ανακάλυψα το site γιατί τωρα δεν θα είχα το μικρό μου που βγηκέ πανω στον μήνα...

19. Yasmin

Yasmin PB Member

Γενικά η κατάσταση των pet shop είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ! Πρέπει να πηγαίνεις από δω και από κει για διαφορετικά προιόντα κάθε φορά, δεν περιποιούντε σχεδόν κανένα αρκετά σωστα τα ζωάκια του και είναι τελείως ανενημέρωτοι και ότι σου απαντούν είναι ότι να ΄ναι σχετικά με θέμα γνώσεων..Μόνο από εκτροφείο αξίζει τον κόπο να αγοράσεις ζωάκι μου φαίνεται..Εγώ τον Σενεγαλέζο μου τον πήρα μωρό και ήταν ήδη μαθημένος να τρώει φρουτάκια (ok όχι pellets αλλά τουλάχιστον φρούτα). Το καλύτερο μου φαίνεται τελικά είναι οι αγορές μέσω internet..

20. Tania

Tania PB New Member

Λες?Και δεν παθενουν τιποτα τα πουλια στη μεταφορα?Ας πουμε ο ιδιοκτητις ειναι Αθηνα και αυτος που ενδιαφερεται για τον παπαγαλο Θεσσαλονικη.Το πουλι το καιμενο θα αντεξει:confused:;

Μοιραστείτε

Φόρτωση...