Ποιο ειναι το θηλυκο και ποιο το αρσενικο μπατζι;

Συζήτηση με θέμα Ποιο ειναι το θηλυκο και ποιο το αρσενικο μπατζι;, που ξεκίνησε από Μανοςμπατζι 77, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 24 Μαρ 2016.

1. Νομιζω οτι το πρασινο ειναι αρσενικο και το μπλε θηλυκο

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Να τα βλέπαμε κιόλα τι καλά που θα ήταν! :)

3. συγνώμη θέλω λίγο να το μάθω και θα στο δείξω οκ
    IMG_2292.JPG

4. maria p

Κι εγώ το ίδιο μ' εσένα πιστεύω αν και είναι μακρινή η φωτογραφία. Να σου ζήσουν!

5. ευχαριστώ πολύ!:D:)

να αλλή μια
    IMG_2262.JPG

6. Kwstas26

Kwstas26 PB New Member

Καλησπερα.
    Φενεται το πρασινο να ειναι το αρσενικο και το μπλε η θηλυκια.

7. maria p

Τώρα πρόσεξα τα φτερά της ουράς, παρατήρησε λίγο τις πατήθρες σου, να έχουν απόσταση από τα πλευρικά κάγκελα να μην τους χαλάνε.

8. αυτή η φώτο ήταν όταν τα προτοπείρα τώρα το έχω αλλάξει

9. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Θέλεις να ανεβάσεις μια πρόσφατη φωτογραφια τους να τα δούμε;έχεις βάλει φωλια στο κλουβί;Αν ναι, γιατί;

10. εχω βαλει φωλια για να κοιμουνται

και γιατί νόμιζα ότι μπορούν να αναπαραχθούν άλλα τώρα νομίζω ότι είναι μικρά

11. maria p

Όχι, δεν είναι λόγος αυτός να τους έχεις φωλιά, γίνονται αντικοινωνικά. Τι φωλιά έχεις βάλει την ξύλινη την εξωτερική; Πρόσεχε μην σου βγουν από εκεί έξω.

12. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Είναι καλύτερα να βγάλεις την φωλια! Τα μπατζι κοιμούνται στις πατηθρες. .ποτέ στις φωλιές. Τα μπατζι σου είναι μικρά ακόμα για να μπουν σε αναπαραγωγή. Αν δεν είσαι έτοιμος για να διαχειριστεις τα πουλάκια που κάποια στιγμή θα έρθουν μην τους βαλεις καθόλου φωλια. Δεν είναι απαραίτητο να θέλουμε πάντα νεοσσους αλλά μόνο δύο πουλάκια για παρεουλα!

13. ευχαριστώ την έβγαλα την φωλιά

Μοιραστείτε

Φόρτωση...