Ποιο είναι το καλύτερο νήμα για φωλιά;

Συζήτηση με θέμα Ποιο είναι το καλύτερο νήμα για φωλιά;, που ξεκίνησε από takiskl, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 3 Φεβ 2009.

1. takiskl

takiskl PB New Member

Καλημερα
    θα ηθελα την γνωμη σας οσον αφορα ποιο νημα φωλιας ειναι καλυτερο για αναπαραγωγη σε εξωτερικο χωρο. Επισης να αναφερω οτι οι φωλιες θα ειναι εξωτερικες.
    Ευχαριστω.

2. THODORIS1982

THODORIS1982 PB New Member

Αν μιλας για καναρινια το καλυτερο ειναι το λιναρι.Εγω αγοραζω απο πετ μια σακουλα λουριδες λιναρι καιθ το βαζω σε ειδικα δοχεια που προσαρμοζουν στα καγκελα.Λιγο πριν τελειωσουν οι φωλιες δινω και βαμβακι για να στρωσουν καλυτερα τη φωλια

3. Katerina

Katerina PB Member

Εγω χρησιμοποιω κλωστες για υλικο φωλιας,δεν μπλεκεται στα ποδια τους και δε μυριζει οπως η τριχα...

4. takiskl

takiskl PB New Member

Ναι για καναρινια μιλαω. Πριν απο χρονια που ασχολιομουν εβαζα απλο λευκο νημα ντοναλντ, που ηταν σε χαρτινα κουτακια. Διαβαζοντας ομως τοσα πραγματα εδω, βλεπω οτι υπαρχει πλεον μεγαλη ποικιλια προιοντων και τεραστια τεχνογνωσια!
    Για αυτο ανοιξα το θεμα, γιατι μαλλον εχω μεινει πισω...

5. takiskl

takiskl PB New Member

Φιλε Μακη
    για ακομη μια φορα μου λυνεις την απορια μου, δημιουργωντας μου ταυτοχρονα ενοχες επειδη δεν εψαξα αρκετα προσεκτικα προηγουμενως!
    Να σαι καλα!

6. lancashire

lancashire PB New Member

ενοχος , ενοχος
    πισω στο θρανιο γρηγορα Τακη

7. takiskl

takiskl PB New Member

Αποδεχομαι την ποινη Πανο!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...