Ποια φτερα πρεπει να στειλω για τεστ dna

Συζήτηση με θέμα Ποια φτερα πρεπει να στειλω για τεστ dna, που ξεκίνησε από EFTHIMIS, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 29 Ιουν 2009.

1. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Μηπως θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος και να μου πει ποια φτερα πρεπει να στειλω για τεστ dna?Γιατι ετσι οπως τα δειχνουν στο site http:// δεν μπορω να καταλαβω απο ποιο μερος πρεπει να βγαλω φτερα απο τον cockatoo μου για να τους τα στειλω!Αν εχει κανει καποιος η μπορει να βγαλει συμπερασμα,θα το εκτιμουσα!Ευχαριστω!
    [x]

Συνημμένα Αρχεία:

2. lazaros

lazaros PB New Member

Κατά πρώτον τι σχέση έχει η διεύθυνση που έγραψες με αυτήν την διεύθυνση Google Αποτελέσματα Eικόνων για http://www.kiklos.info/Grafiken/Kanarien/kanari1.JPG
    Κατά δεύτερο τι δεν καταλαβαίνεις άνοιξε την φτερούγα του πουλιού όπως στη φωτογραφία και στο σχέδιο
    και άρχισε να μετράς τα φτερά,τα εννιά πρώτα είναι για μικρά πουλιά στο μέγεθος καναρινιού τα υπόλοιπα είναι για μεγαλύτερα πουλιά όπως είναι το δικό σου.

Συνημμένα Αρχεία:

3. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Λαζαρε στο site εκανα λαθως!Δηλαδη ετσι οπως βλεπω την ανοιχτη φτερουγα απο το περιστερι σου ειναι τα σκουρα τα φτερα τα μικρα?

4. lazaros

lazaros PB New Member

Άρχισε να μετράς όπως στο σχέδιο του Αλέξανδρου από τα δεξιά προς τα αριστερά,τα εννιά πρώτα φτερά είναι για καναρίνια, 10-11-12---είναι για μεγαλύτερα πουλιά.
    Ναι είναι τα σκούρα φτερά στο περιστέρι.(Μακάρι αυτό το περιστέρι να ήταν ''μου''.)

5. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Τωρα καταλαβα, απλα με μπερδευε λιγο το σχεδιο με την φτερουγα,δεν μπορουσα να καταλαβω αν ειναι αριστερη η δεξια!:DΣ'ευχαριστω πολυ!

6. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Για να μην μπεις στην διαδικασία να βγάζεις φτερά απο τις φτερούγες (είναι λίγο πιο επώδυνο για το πουλί) μπορείς να πάρεις φτερά απο το στήθος, απλά θα χρειαστείς περισσότερα.

7. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Γρηγορη και εγω στον Αργυρου που εστειλα φτερα για τεστ dna απο το στηθος του τα εβγαλα αλλα δεν διευκρινησα οτι θελω να του κανω ολες τις εξετασεις,γι'αυτο μηπως χρειαζεται απο την φτερουγα?

8. inca1099

Τις ίδιες εξετάσεις κάνω και εγώ (PBFD, Polyoma, Chlamidia κτλ) στο εξωτερικό και στέλνω φτερά απο το στήθος, απλά όπως προανέφερα θέλει μεγαλύτερη ποσότητα (προσωπικά 5-6 φτερά στέλνω)

9. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Αναλαμβανεις και εσυ για αυτες τις εξετασεις αν σου στειλω φτερα,γιατι δε νομιζω να μου αφησει να του βγαλω τοσο γερα φτερα!

10. inca1099

Μακάρι να είχα αυτή την δυνατότητα να αναλαμβάνω εξετάσεις (δεν θα έστελνα και για τα δικά μου έξω) Ο Αλέξανδρος έχει κάνει ποστ όσων αφορά την αποστολή των δειγμάτων και τα αποτελέσματα, οπότε γιατί δεν τα στέλνεις σε αυτόν?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...