Ποια φρουτα και λαχανικα μπορει να φαει ενα budgie

Συζήτηση με θέμα Ποια φρουτα και λαχανικα μπορει να φαει ενα budgie, που ξεκίνησε από Ζωή Κριαρά, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 31 Μαρ 2014.

1. Ζωή Κριαρά

Ζωή Κριαρά PB New Member

θα ειθελα να μου πειτε ποια λαχανικα και φρουτα τρωει ενα Budgie και θα ηθελα να μου πειτε πως να φτιαχνω εγω φαει στους παπαγαλους γιατι το "σπιτικο" θα ειναι καλητερο απο το ετοιμο και να μην αγοραζω συνεχεια ετοιμο

2. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Δεν ξέρω τι τρώνε οι παπαγάλοι από φρούτα και λαχανικά αλλά ξέρω πως αν θέλεις να φτιάξεις σπιτική βασική τροφή δεν γίνεται. Οι σπιτικέ αυγοτροφές και οι σαλάτες είναι άλλο θέμα.

3. Ζωή Κριαρά

Ζωή Κριαρά PB New Member

και πως φτιαχνω σπιτικες αυγοτροφες και σαλατες (αυτο εννοουσα και εγω) ;-)

4. giannis.kirp.

giannis.kirp. PB Member

Πρέπει να μάθουμε πρώτα τι φρούτα και λαχανικά τρώνε εγώ δεν ξέρω κανένα γιατί δεν ασχολούμαι με παπαγάλους. Θα σου πουν οι ποιό έμπειροι.;)

5. Ζωή Κριαρά

Ζωή Κριαρά PB New Member

ενταξει :) ;-)

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Το link για τις αυγοτροφές στο έδωσα στο άλλο ποστ σου για το ζευγάρωμα, όπου σου αναφέρω και κάποια φρούτα και λαχανικά. Σου δίνω και κάποια πολύ ενδιαφέροντα εδώ.
    Φρέσκο γεύμα για τους παπαγάλους μου
    Φρεσκα ζυμαρικα για παπαγαλους
    Ό,τι διευκρίνιση χρειάζεσαι ρώτα ελεύθερα :)

7. Ζωή Κριαρά

Ζωή Κριαρά PB New Member

εμ μια απορια για την αναπαρωγη μονο ο χαλινος της παπαγαλινας δεν ειναι καφε μπορω να τα βαλω σε αναπαραγωγη?

8. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

σου απάντησα και στο άλλο γι' αυτό, βάλε μας μια φωτογραφία κοντινή να την δούμε. Μαζί δεν τα έχεις; εννοώ στο ίδιο κλουβί.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...