Ποια τροφη καναρινιών να επιλεξω;

Συζήτηση με θέμα Ποια τροφη καναρινιών να επιλεξω;, που ξεκίνησε από spirit, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 11 Σεπ 2015.

1. spirit

spirit PB New Member

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτές τις δύο τροφές:
    1.verse laga prestige premium
    2.manitoba canary best premium

Τις πήρα σήμερα να τις δοκιμάσω. Εσείς ποια τροφή μου προτείνεται?

Καλησπέρα σε όλους!

2. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Δεν εχει σημασια τι προτεινουμε εμεις. Αλλα τι θελεις εσυ απο την τροφη και αν την τρωνε τα πουλακια σου. Εγω προσωπινα χρησιμοποιω της manitoba αλλα μεσα εχει λιγα μπεζ μπισκοτακια, κατι που δε μου αρεσει, αλλα δε με ενοχλει κιολας εφοσον τα καναρινια μου δεν τα τρωνε. Εσυ επιλεγεις παντως..

3. spirit

spirit PB New Member

Επειδή έδινα χύμα τροφή δεν γνωρίζω τις εταιρείες και τις τροφές τους. Αυτές τις τροφές τις παρήγγειλα μέσα από το διαδίκτυο... Και γενικά δεν ξέρω ποια τροφή ταιριάζει στη κάθε εποχή.

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Πρόκειται για μια επιλογή που δεν θα σου προσφέρει αυτό που λέμε, τη λεπτομέρεια που κάνει τη διαφορά. Είναι γενικότερο το θέμα της διατροφής και δεν αφορά ακριβώς στην μάρκα της τροφής. Περισσότερα εδώ https://petbirds.gr/articles/Η-διατροφή-των-καναρινιών.110/

5. spirit

spirit PB New Member

Εννοείται οτι τους προσφέρω αυγό, φρούτα, λαχανικά κλπ.

6. TheBigL

TheBigL PB Member

Αν δεν κάνω λάθος και της versela laga έχει τα πολύχρωμα μπισκοτάκια Μύρα.Τουλάχιστον η συσκευασία του ενός κιλού.

7. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Λαμπρο δεν ξερω γιατι δεν την πηρα ποτε. Αλλα γενικα καλο ειναι να τα αποφευγουμε.

8. TheBigL

TheBigL PB Member

Και της Manitoba ούτε εμένα δεν τα έτρωγε τα μπισκότα :)

9. alicedros

alicedros PB Supporter

Εγώ παίρνω Manitoba και είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί είναι και πολύ καλή ποιοτικά και σχετικά σε καλή τιμή! Απλά παίρνω για χρώματος και δεν έχει μπισκοτάκια! :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...