Ποια καναρινια να βαλω στην κλουβα;

Συζήτηση με θέμα Ποια καναρινια να βαλω στην κλουβα;, που ξεκίνησε από EiriniKt, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 9 Ιουν 2015.

misalouris
Καλημερα!Εχω μια κλουβα διαστασεων 75×45×45.Σκεφτομαι να βαλω μεσα μερικα απο τα καναρινια μου.Εχω 2 αρσενικους,εναν κονο κι ενα gloster,2... Ολόκληρο το Post
  1. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Καλημερα!Εχω μια κλουβα διαστασεων 75×45×45.Σκεφτομαι να βαλω μεσα μερικα απο τα καναρινια μου.Εχω 2 αρσενικους,εναν κονο κι ενα gloster,2 θηλυκιες,παλι μια κοινη και gloster,και δυο μωρα κοινα!(περιπου 1μισι μηνων τωρα)
    Καμια ιδεα;:D

2. Best Answer:
    Post #273499 by misalouris, 9 Ιουν 2015
  3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Ψήφοι: 1
    Εγώ θα σου προτείνω να αφήσεις μικρά και θηλυκά στο μεγάλο κλουβί και τα δυο αρσενικά σε ατομικά κλουβιά.....
    Έτσι κάνω πάντα εγώ ... και μόνο έτσι δεν έχω προβλήματα.
    Το θεωρώ με μεγάλη διαφορά ως τον πιο σωστό τρόπο για τη διαβίωση των καναρινιών.

4. alicedros

alicedros PB Supporter

Αν εχεις ζευγαρωστρες καλυτερα να βαλεις ενα αρσενικο σε μια ζευγαρωστρα και τον αλλο στην αλλη για να πετανε και να γυμναζουν και εκεινοι τα φτερακια τους! Τυχερα πουλακιαααα! ;)

5. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Ναι ναι εβαλα τους δυο αρσενικους τον καθενα σε μια ζευγαρωστρα,αλλα μου περισσευε αλλη μια οποτε εβαλα και σ αυτην μια θηλυκια!Ετσι τελικα στην κλουβα εμειναν τα 2 μικρα και η μαμα τους :D

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Τέλειααααα! Άρχοντες και αρχόντισεες Ειρηνάκι! ;)

7. xaxo4

xaxo4 PB New Member

Καλησπέρα..τα μικρά αρσενικά από πότε δημιουργούν προβλημα στη διαμονή τους? παραδειγμα έχω 3 μικρά 45 ημερών, τα έίχα μαζι, τα 2 είναι μάλλον αρσενικά γιατι ήδη φτιάχνουν τραγουδάκια..το ένα όμως άρχισε να τσακώνεται με τα άλλα οπότε το χώρισα..

8. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Δεν παθαινουν τιποτα, μη σε ανησυχει. Απλα διεκδικουν την "αρχηγια" στο φαγητο και στο χωρο. Καλο ειναι να εχουν αρκετο χωρο για να πετουν ειδικα οσο ειναι τοσο μικρα. Αν παρολα αυτα εσυ το εχεις χωρια αλλα εχει και τον καταλληλο χωρο να πεταει, δεν εχει προβλημα.

9. xaxo4

xaxo4 PB New Member

τα είχα όλα σε ζευγαρώστρα..τώρα το ένα το έχω σε ένα κανονικό κλουβάκι, φαινεται καλά μάλιστα προσπαθεί πολύ στο τραγούδι!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...