Ποια ειναι η καλυτερη διατροφη κατα την επωαση;

Συζήτηση με θέμα Ποια ειναι η καλυτερη διατροφη κατα την επωαση;, που ξεκίνησε από KIRIAKOS, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 16 Απρ 2009.

1. KIRIAKOS

KIRIAKOS PB New Member

γιεα σας απο καβαλα ειμαι ο κυριακος ..η καναρα μου εκανε σημερα το τεταρτο αυγο καθεται κανονικα στη φωλια της και σηκωνετε μονο για φαγητο εχω δει ομως να την ταιζει και ο αρσενικος.αυτο που ηθελα να ρωτησω τι γινεται με τη διατροφη τους μεχρι να εκολαφθουν τα μικρα.. βαζω μονο σπορους καθε μερα νερο και λιγο αυγοτροφη καθως και σπορουσ υγειας . μηπως μπορειτε να μου προτεινετε κατι αλλο για τη διατροφη τους καθως νεοσ και απειρος..ειναι η πρωτη γενα του ζευγαριου μου..

2. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Κυριάκο όταν κάθεται η κανάρα να κλωσσήσει σταματάμε να τους παρέχουμε αυγό, αυγοτροφή και συμπληρώματα έως ότου βγουν οι νεοσσοί. ;)

3. sainer

sainer PB New Member

νερακι και σπορους οπως λεει η αναστασια,αλλα εγω βαζω και νιζερ.οταν σκασει μυτη το πρωτο σου μικρο,βαζεις παλι αυγο και αυγοτροφη.

4. Δημητρης_Α

Δημητρης_Α PB New Member

εγω μονο σπορους βαζω και μολις βγουν τα μικρουλακια ξεκιναω παλι αυγο και βαζω και μηλο

5. sainer

sainer PB New Member

μπραβο ρε δημητρη το ξεχασα.το μηλο χρειαζεται οπωσδηποτε για να ταιζεουν τα μικρα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...