Ποια είναι τα είδη των κόκκινων καναρινιών

Συζήτηση με θέμα Ποια είναι τα είδη των κόκκινων καναρινιών, που ξεκίνησε από evans, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 26 Νοε 2015.

1. evans

evans PB Member

Εφόσον έψαξα στο φόρουμ μήπως έβρισκα κάτι και δεν βρήκα αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα ώστε οποίος θέλει να μας πει για τα διάφορα είδη των κόκκινων καναρινιών.Φωτογραφίες υποχρεωτικές ανα είδος ;).

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Σκέτο κόκκινο είναι το κλασικό κόκκινου παράγοντα, κόκκινο με άσπρο είναι τα μωζαικ και κόκκινο με "μαύρο" είναι οι αχάτες κόκκινου μωσαϊκού. Για φωτογραφίες, Google is your friend.

3. George98

George98 PB Active Member

Και ακόμη καλύτερα ρίξε μια ματιά στην σελίδα του αγαπητού κύριου Μάκη mgerom που τόσο ωραία τα εξηγεί εδώ με τις κατάλληλες φωτογραφίες που θα σου λύσουν κάθε απορία ή μάλλον... δεν θα πιστεύεις πόσα είδη καναρινιών χρώματος υπάρχουν(όπως και εγω :D)

4. gianniskilkis

gianniskilkis PB New Member

Για μένα ένα πολύ καλό κόκκινο είναι και το σκουφάτο Γερμανικό .

5. George98

κάτι τέτοιο ?

6. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Έχει κι άλλα... χαχαχα
    breeding season 2014 453.jpg

7. George98

Πανέμορφα ! για εμένα ίσος τα πιο όμορφα καναρίνια! ζηλεύω... :rolleyes:

8. evans

evans PB Member

Περιμένω χαχαχαχαχαχα

9. gianniskilkis

gianniskilkis PB New Member

Ναι αυτά , κόκκινα Γερμανικά , είναι τα ομορφότερα καναρίνια .

10. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Δεν υπάρχει τρόπος να απαντηθεί η ερώτησή σου ολοκληρωμένα , με παρουσίαση και φωτογραφίες . Ο λόγος ; Υπάρχουν 20-30 λιποχρωμικές κατηγορίες καναρινιών με κόκκινο χρώμα και περίπου 200-220 μελανινικών με κόκκινη βάση .

11. Kwstas26

Kwstas26 PB New Member

Aν θες να ζευγαρωσεις κοκκινα εγω θα διαλεγα κοκκινο χιονε με κοκκινο λιποχρομικο να βγαλω κοκκινα.
    Επισης και τα κοκκινα μωσαικα ειναι πολυ ομορφα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...