Ποια είδη μπορούν να συνυπάρξουν με τα Budgie σε άνετο κλουβί;

Συζήτηση με θέμα Ποια είδη μπορούν να συνυπάρξουν με τα Budgie σε άνετο κλουβί;, που ξεκίνησε από omprax, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 13 Ιουν 2009.

1. omprax

omprax PB New Member

1)μήπως ξέρη κανείς Τη είδη μπορούν να συνυπάρξουν μαζί με τα εγγλεζάκια Budgie σε άνετο κλουβί 120*100*40 και πόσα
    2) είναι σωστό να αφήσω το ζευγάρι από τα εγγλεζάκια μαζί με τα 4 παιδιά τους στο ίδιο κλουβί , υπαρχή περίπτωση ζευγαρώματος αργότερα μεταξύ τους η όχι και αν ναι τη μου προτείνετε μιας και θέλω να έχω μια μικρή παρέα από αυτά μαζί στον ίδιο χώρο

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

για τα μπατζυ μπορεις να τα χωρισεις σε αρσενικα-θηλυκα...και να αγορασεις για κεθε μικρο σου απο ενα ταιρι..ωστε να τα βαζις για ζευγαρωμα ανα ζευγαρι τον καταλυλο καιρο!

3. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Αν το κλουβι το κανεις λιγο πιο μεγαλο μπορεις να βαλεις ενα ζευγαρι red-rumped μαζι με τα εγγλεζακια σου αλλα οχι σε περιοδο αναπαραγωγης γιατι τοτε θα χεις μεγαλους τσακωμους.

Μπορεις να τα αφησεις ολα με την προυποθεση να μην βαλεις φωλια.Αν θες να βαλεις φωλιες για ζευγαρωματα κλπ κανε αυτο που σου λεει ο Αγγελος.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...