Παρουσίαση Πιστευετε στον ερωτα με την 5η ματια;

Συζήτηση με θέμα Πιστευετε στον ερωτα με την 5η ματια;, που ξεκίνησε από b@bis, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 30 Αυγ 2008.

1. b@bis

b@bis PB New Member

την debbi οπως σας ειχα πει, την αγορασα στις 25 Αυγ. το απογευμα, την επομενη μέρα έφαγε μαρουλι απο το χερι μου!

τις μέρες που μεσολάβησαν, προσπάθησα να κερδίσω την εμπιστοσύνη της, και πολύ σύντομα με άφησε να βάλω το χερι μου μεσα στο κλουβί και να την χαϊδέψω!

σήμερα το μεσημέρι όπως την παρατηρούσα, λυπηθηκα που την έβλεπα πίσω από τα κάγκελα και είπα να το ρισκάρω και να τη βγάλω για την πρωτη της πτήση...

την έβγαλα(την debbi εννοω!) με ήρεμες-αργές κινησεις, και αυτη αμέσως έκανε μια αναγνωριστηκη πτήση μεσα στο καθιστικο, και μετα καθησε στο δαχτυλο μου !

μετα από λιγο τραβηξα και ένα βιντεο για να μοιραστω τη χαρά μου μαζί σας!

πέντε μερες μαζι και νίωθω ότι ηδη εχουμε ερθει πολυ κοντα...

πως λέτε να εκμεταλευτώ την τόσο σύντομη εξοικίωση της μαζί μου?
    τι θα μπορουσα να την εκπαιδευσω να κανει ?

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

:DΤελειο το μικρο σου!:D

Μπραβο σας που τοσο γρηγορα σε εμπιστευθηκε τοσο πολυ! Μου θυμισε πολυ το δικο μου κοκατιλακι...:) τοσο ησυχη ηταν και τρελαινοταν να της ξυνεις το κεφαλακι για ωρες...

Ειναι πανεμορφη, να την χαιρεσαι!

3. Frania

Frania PB Member

Θαλεγα οτι ειναι μια κουκλα και το ξερει!Αφησε την να σουδειξει εκεινη τι της αρεσει περισσοτερο,προς το παρον το μεγαλο της ατου ειναι η ανεση και η αυτοπεποιθηση που..αποπνεει παρα το γεγονος οτι την ταραζεις στο χαιδεμα!

4. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

μπαμπη εκτος απο την ντεμπυ μου αρεσει ο τροπος γραφης σου και το χιουμορ σου!
    μην νομισεις σου κανω καμακι ομως εεε?

5. Sissy

Sissy PB Senior Member

σε τοσο μικρο διαστημα,να δειχνει τοση εμπιστοσυνη!μπραβο και στους δυο σας! ειναι πολυ καλο πουλακι!να το χαιρεσαι!:)
    :Dπολυ καλη ολη η παρουσιαση Μπαμπη!

6. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Είναι κούκλα να την χαίρεσαι!

7. jamieo

jamieo PB Member

Είναι μια όμορφη cockatiel. Φαίνεται σαν τα δίδυμα να μου Οδυσσέα :D

8. aggel

aggel PB New Member

να την χεραιισε κουκλαρα μπραβο σας

9. είσαι άξιος συγχαρητηρίων κ εσύ κ το κουκλάκι

10. b@bis

b@bis PB New Member

να 'σαι καλα Δημητρη, δεν σε παρεξηγώ, εξάλλου μια παρεα είμαστε εδω μέσα...

Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλιά σας και σας παρακαλώ να μου λέτε ανοιχτα τη γνώμη σας, γιατι είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με την εκπαίδευση-εξημέρωση παπαγάλου.

Καθε παρατήρηση-συμβουλή δεκτή...

11. Xamodraki

Xamodraki PB New Member

Ειναι μια γλυκα!

12. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Μια κούκλα είναι και δείχνει και καλό χαρακτήρα :D, Να την χαίρεσαι.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...