Πια είναι η δοσολογία του Quiko Intensive Red;

Συζήτηση με θέμα Πια είναι η δοσολογία του Quiko Intensive Red;, που ξεκίνησε από frixosmares, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 25 Φεβ 2014.

1. frixosmares

frixosmares PB New Member

για σε όλους. γνωρίζει κάποιος αυτό το προϊόν και αν είναι δυνατό πια είναι η δοσολογία ??
    quiko intensive red.

αρχείο λήψης.jpg

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Δεν αναφέτεται στη συσκευασία;

3. frixosmares

κάτι λέει αλλά είναι ασαφές 10 g in 500 ml water or mix 500 g eggfood είναι αρκετό 10 g σε μισό κιλό αυγότροφή???

4. Stavros

Για να το λέει, προφανώς είναι.

5. frixosmares

και αν κάποιος το έχει δοκιμάσει να μου πει τις εντυπώσεις του ευχαριστώ πολύ!

6. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

10 gr. (αν είναι σκέτη χρωστική) σε μισό λίτρο είναι -νομίζω- πολύ . Επειδή το'ψαξα και όντως δεν αναφέρεται πουθενά δοσολογία, θα σου έλεγα να πάρεις τηλ. την Quiko η τον αντιπρόσωπο.

7. frixosmares

8. Stavros

Τι σου είπε;

9. frixosmares

ορίστε και η απάντηση : Αγαπητέ Φρίξο. Η αναλογία είναι 10γραμάρια ανά 500 γραμμάρια αυγοτροφής ή σέ 10 γραμμάρια ανά 500μλ χλυαρού νερού. Με λίγα λόγια το Intensive μπορεί να δοθεί ανάμικτο με αυγοτροφή ή διαλυμένο στό νερό ποτίστρας. Υπ'όψη ότι το Quiko Intensive είναι χρήσιμο γιά τή διατήρηση καί τή ενίσχυση του υφιστάμενου κόκκινου χρώματος. Περιέχει επίσης και βιταμίνες Α, Δ3, Ε. Γιά κοκκίνισμα ειδικά είναι τό Quiko Cataxanthin.

εγώ το αγόρασα για χρωματισμό τον νεοσσών αλλα τελικά αγόρασα λάθος σκεύασμα. στα petshop ότι θέλουν δίνουν δυστυχώς!:confused:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...