Παρουσίαση Πηρα τον δικο μου κοκατουα

Συζήτηση με θέμα Πηρα τον δικο μου κοκατουα, που ξεκίνησε από EFTHIMIS, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 9 Ιαν 2009.

1. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

τελικα φιλαρακια πηρα τον δικο μου κοκατουα και ειναι τελειος!:eek:

2. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

που εισται ρε παιδια?

3. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Μπράβο Ευθύμη! Να σου ζήσει!

Πές μας δυο λογάκια για τον νεο σου φίλο??
    Του πήρες και κλουβί?? Παιχνιδια?? Πως του φαινεται στο σπίτι??
    Βαλε φωτογραφια του στις Παρουσιάσεις πουλιών όποτε μπορέσεις!

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

5. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

ειναι κουκλα 6μηνων ονομα ακομη δεν το εβγαλα!την εχω πανω σε σταντ ελευθερη!ακομη φωτογραφια δεν την εβγαλα!ααα της πηρα και πολλα παιχνιδια!

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πως ξερεις το φυλο? Της εχουν κανει DNA? Απο που την αγορασες? Τι ειδος κοκατου ειναι? Πες μας λιγα πραγματα αν θελεις. :)

Τι σταντ εννοεις? Το κλασικο με το δισκο και τη μια πατηθρα? Αυτο δεν ειναι καταλληλος χωρος για να μενει μονιμα αλλα μονο για την ωρα εξω απο το κλουβι.

7. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

ΦΟΙΒΟΣ που εισαι ρε φιλαρακι?

8. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Να σου ζήσει!Άντε με το καλό να δούμε και φωτογραφίες.Εξημερωμένη είναι??

9. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Να σου ζήσει, για να δούμε θα είμαστε 2 με κοκάτου τελικά?

10. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

το εχουν κανει dna απ"οτι μου ειπαν,ειναι medium sulfur cockatoo(me to mikro lofio)κλουβι ακομη δεν του πηρα,τον εχω 2μερες μονο!Η συμπεριφορα του, ειναι λιγο τρομαγμενος απο το ταξιδι πιστευω!ΡΟΔΟΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ!

11. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Γρηγορη ο δικο σου ποσο χρονων και τι ειδους ειναι?

12. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

παιδια δυσκολευομαι λιγο με το site και me to forum γιατι πριν ασχοληθω με φιλους που πετανε δεν ειχα καμια σχεση!

13. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Να σου ζήσει.Φωτογραφίες τωρααα.

14. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Αυτη τη στιγμη βρισκομαι στο μαγαζι και δεν γινεται να στειλω αλλα αυριο πιστευω θα τις εχω!

15. Sissy

Sissy PB Senior Member

Καλοριζικο!να σου ζησει!

16. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

τυχερακια! να σου ζησει ο νεος συντροφος! αντε και στα δικα μας!

17. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

ευχαριστω πολυ sissy!

18. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

να σαι καλα dimitri s'ευχαριστω!

19. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

θα σας αφησω για λιγο γιατι πρεπει να παω και ασχοληθω μαζι του!Σας ευχαριστω ολους!

20. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Μικρός είναι και ο δικός μου (5 ετών σχεδόν) και διαφορετικό είδος. Θα πρέπει να σου επισημάνω οτι η αγορά ενός κοκάτου δεν είναι καθόλου απλή. Είναι αρκετά ιδιαίτερα πουλιά, με πολλά υπέρ αλλά και πολλά κατά. Χρειάζοντε αρκετή ενασχόληση, αρκετή υπομονή, πλούσια διατροφή, αρκετό χώρο διαμονής, πολλά παιχνίδια, αρκετή προσοχή, ότι για έναν άλλο παπαγάλο, μπορεί να φανεί ανούσιο, σε έναν κοκάτου θα πρέπει να μας κινεί την περιέργεια (έστω και αν αυτό λέγεται ακόμα και φτέρνισμα). Αρκετά ευάλωτα στην νόσο PBFD (είναι τα πρώτα στην λίστα σε ποσοστό προσβολής στο 70% απο τα άλλα είδη), και πολύ ευαίσθητα. Θα πρέπει να προμηθευτείς σύντομα ένα αρκετά ευρύχωρο κλουβί με πολλά παιχνίδια και κατα κύριο λόγο ξύλινα, και ιδίως τώρα που το πουλί είναι σε κατάσταση στρες και αλλαγή περιβάλλοντος το σταντ δεν του παρέχει την ασφάλεια και την σιγουριά που χρειάζεται να νοιώθει αυτές τις μέρες. Στο στάντ αργότερα που θα συνηθίσει το περιβάλλον και τα νέα πρόσωπα που το περικλείουν. Αν του έκαναν DNA τότε μαζί με τα έγγραφα του πουλιού (αν υπάρχουν) θα πρέπει να σου έδιναν και τα αποτελέσματα του DNA.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...