Περιεργη συμπεριφορα

Συζήτηση με θέμα Περιεργη συμπεριφορα, που ξεκίνησε από marie, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 14 Απρ 2008.

1. marie

marie PB New Member

σημερα το πρωι καθομουν στο κρεββατι μου και διαβαζα!διπλα μου ηταν τα 2 μου Lovebirds!καποια στιγμη αφου παιξανε αρκετα αρχισε ο αρσενικος να τιτιβιζει πολυ σιγα σα να τραγουδαει!ηταν και τα 2 πανω σε ενα κλαδακι!γυριζαν γυρω γυρω και κανανε ιδιες κινησεις...σηκωναν το ιδιο ποδι ταυτοχρονα και κανανε ενα πολυ ομορφο 'χωρευτικο'!
    ηταν πραγματικα μαγευτικο!
    μετα πηγαν στον πατο του κλουβιου και αρχισαν να τρεχουν
    ο αρσενικος κινηγουσε τη θυληκια η οποια δεν καθοτανε και αυτος εξυνε συνεχεια το ραμφος του και μετα εκανε μπρος πισς το κεφαλι του σα να χωρευει χουλαχουπ!παντα με το τιτιβισμα του!μετα μπηκανε στη φωλια και καθησαν εκει!
    αλλα ηταν οτι πιο παραξενο και ομορφο εχω δει απο τα μικρα μου!

2. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Poli parakseno kai omorfo! Na ta xerese!
    Mipos na ta stiloume sto "So You Think You Can Dance?" :D

3. marie

marie PB New Member

χαχαχαχαχ!λες?
    αμα βγει και με ζωακια γιατι οχι???

4. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

αχ! σίγουρα μαγευτική σκηνή...

5. marie

marie PB New Member

την επομενη φορα θα εχω διπλα μου τη βιντεοκαμερα και αν το ξανακανουν θα το τραβηξω να το βαλω!μα δε νομιζω να ξαναπετυχουν τετοιο συγχρονισμο!μακαρι ομως

6. nasosKE_30

nasosKE_30 PB New Member

τη φλερταριζε και γενικα ερωτοτροπουσανε.οταν θελησει η θηλυκια θα παρει μια σκυφτη θεση με ελαφρος ανοιγμενα τα φτερα της και ο αλλος θα την καβαλησει.
    αυτο θα το βλεπεις συχνα τωρα αφου αρχισαν και μαλλον ετοιμαζονται για αυγουλακια!εχουν ακομα καιρο μην περιμενεις να δεις αυγα σε 2-3 μερες.

7. marie

marie PB New Member

αχ τι ωραιααα...μακαριιιιι!μακαρι να μου κανουν!σε κανενα μηνα δλδ?ελπιζς να ειναι προς το τελος ιουνιου!ετσι θα εχω πολυ χρονο να τα ταιζω και να τα φροντιζω...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...