Περιεργες ρατσες σκυλων

Συζήτηση με θέμα Περιεργες ρατσες σκυλων, που ξεκίνησε από skytiger, στο Forum 'Chit Chat' του PetBirds, 22 Φεβ 2008.

1. skytiger

skytiger PB New Member

Περιεργες Ρατσες σκυλων, εχουνε να δουνε πολλα ακομα τα ματια μας :eek:

Συνημμένα Αρχεία:

• ratsa1.jpg
      ratsa1.jpg
      File size:
      41,3 KB
      Προβολές:
      51
    • ratsa2.jpg
      ratsa2.jpg
      File size:
      57,3 KB
      Προβολές:
      62
    • ratsa3.jpg
      ratsa3.jpg
      File size:
      70,4 KB
      Προβολές:
      61
  2. lizard

lizard PB Member Article Writer

απιστευτες ρατσες πρωτη φορα βλεπω τετοια σκυλια πραγματικα εντυπωσιακες ρατσες φανταστιτε ποσο σπανιες πρεπει να ειναι.

3. skytiger

skytiger PB New Member

Και να φανταστης ειπα να μην της βαλω ολες! δεν εχουμε δει τιποτε...και εγω οταν τα ειδα επαθα πλακα:D

4. lizard

lizard PB Member Article Writer

φανταζομε ποσα ακομα θα ειναι αυτα τα σκυλια ειναι λογικα διασταυρωσεις με αλλα ζωα της φυσης.

5. GINOMO1977

GINOMO1977 PB New Member

Κι υστερα μιλαμε για για αιχμαλωσια οταν εχουμε σαν χομπι την φροντιδα για ενα "τραγουδι".Αυτο πως λεγεται τωρα?:eek:

6. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Εχοντας την δικαιολογια (ακαταλογιστο της ηλικιας) θα σου πω αγαπητη Μπετυ οτι εισαι αλλου γι'αλλου...
    Δοκιμασε στην ''ελευθερη συζητηση''...προς στιγμη νομισα πως νεα ειδη σκυλων εγιναν μελη στο σαιτ!

7. epo

epo PB New Member

χαχα!ολα θεμα ηλικιας σοφια...χαχα!

8. evaluieva

evaluieva PB Member

:D...

9. Frania

Frania PB Member

Μπραβο Σοφια το ποσο γελασα με τον τροπο που το εθεσες δενλεγεται.:)

10. sophias

sophias PB New Member

To πρώτο ειναι "πούλι",ουγγαρέζικο τσοπανόσκυλο,με ιδιαίτερο καλλωπισμό,που είναι απαραίτητος,για να αναδειχτεί,έτσι κιαλλιώς η ιδιαιτερότητά του.
    Το δεύτερο,μπέντλιγκτον τέρριερ,αρχαία αγγλική φυλή,κυνηγός τρωκτικών.
    Μέξικαν χερλες,είναι το τρίτο.επίσης αρχαιότατο δείγμα σκύλου.,κατάλληλο και για αλλεργικούς.
    Κανένα απο τα τρία δεν είναι σπάνιο.εκτρέφεται,εργάζεται και κρατάει συντροφιά.
    Οτι δεν πολυκυκλοφορούν στην Ελλάδα,έχει να κάνει με τις κλιματολογικές συνθήκες και με την αντίληψη αισθητικής ωποσδήποτε...
    Εχοντας ζήσει με Μπέντλιγκτον,{2},σας λέω οτι είναι εξαίρετος σύντροφος!

11. sophias

sophias PB New Member

Κανένα,απο τα σκυλιά δε διασταυρώνεται με άλλα ζώα,αν δε ταιριάζει το DNA τους.
    μόνο με ¨"κυνίδες"-λύκους,που είναι και οι πρόγονοι όλων των αγαπημένων μας συντρόφων.

12. zxvt

zxvt PB New Member

Στις φωτο φαίνονται σαν κουκλάκια! Ωραίο είναι το μαύρο.

13. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Σκαντζόχοιρος, πρόβατο, νεογέννητο ζεβράκι...από την οπτική ενος παιδιου! :DΚαι εμεις ακομα γελάμε! Να είσαι καλά Μπέττυ!

14. skytiger

skytiger PB New Member

Το οτι ειμαι για αλλου νταλλου σοφιτσα το ξερω (αφου και η μανα μου ακομα απορει)χαχαχαχαχα .Εμα εγω δεν φταιω 1 φορα ειδα τετοιες ρατσες (στο χωριο ολο τα κλασικα σκυλακια ειχαμε κ τωρα στην μεγαλουπολη αντε κατι τις παραπανο)...γογολουνι χαιρομε που σου αρεσε καλη μου

15. sophias

sophias PB New Member

kανένα πρόβλημα...
    όμως καλό είναι,πριν κοροιδέψουμε,να σκεφτούμε,οτι κάποιοι άνθρωποι,δουλεύουν για να εκθρέψουν αυτά τα ζώα,και αρκετοί απο αυτούς,έχουν αφιερωθεί σε αυτό το έργο!
    Εμείς εδώ δεν κρίνουμε το αποτέλεσμα,γιατι ορισμένοι απο εμας,προσπαθούμε για όσο το δυνατόν καλύτερο αποτέλεσμα με τα πουλάκια..(διασταυρώσεις,αγωνία για το πρώτο αυγό,κ.λ.π)

16. skytiger

skytiger PB New Member

Σοφια καταρχας (και συγνωμη κιολας)δεν κοροιδεψα κανεναν! οπως ειπα απο την αρχη για εμενα ειναι κατι που ειδα για 1 φορα και εμεινα εκπλυκτη! αυτο δεν σημαινει ομως πως κατηγορω η κοροιδευω κανεναν! ο καθενας εχει δικαιωμα να εκθρεφει οτι θελει και για οποιον σκοπο θελει...εξαλου δεν ειμαι κριτης κανενος μοναχα του εαυτου μου! Υ.Γ.χωρης να παρεις τιποτα στραβα...εξαλου ο καθενας μας μπορει να λει ελευθερα την γνωμη του και να ειναι δεκτη..

17. sophias

sophias PB New Member

ok μπέττυ,κανένα πρόβλημα.
    φυσικά και λέμε τη γνώμη μας.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...