Πειτε μου παρακαλω καμια γνωμη για το κλουβακι

Συζήτηση με θέμα Πειτε μου παρακαλω καμια γνωμη για το κλουβακι, που ξεκίνησε από jkarakasinio, στο Forum 'Φροντίδα, Διαμονή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 22 Απρ 2014.

1. jkarakasinio

jkarakasinio PB New Member

καλησπερα στην ομορφη παρεα σας!σας παρακολουθω κ ενημερωνομαι αρκετο καιρο, κ πραγματικα εκτιμω τις γνωμες του καθενος αλλα κ το ωραιο κλιμα της ολης παρεας!
    για παραδειγμα στο αντιστοιχο φορουμ των σκυλιων γινεται το ελα να δεις κ τις περισσοτερες φορες με ακομψο τροπο!
    στο θεμα μας τωρα, μου εδωσε το παραπανω κλουβι ενας φιλος αλλα λειπει το κουτακι απο κατω κ δεν βρισκω μεχρι στιγμης αντιστοιχο στην ζακυνθο!
    μεσα πρωτα ο θεος σκοπευω να φιλοξενησει ειτε καρδερινα ενος θειου μου που εχει ειτε ενα πανεμορφο μουλο που δε σταματαει να τραγουδαει που τον εχει η γιαγια μου;!
    πειτε μου παρακαλω καμια γνωμη για το κλουβακι: ImageUploadedByTapatalk1398172280.309899.jpg ImageUploadedByTapatalk1398172288.210447.jpg

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Γεια σου καλώς ήρθες και με το καλό να αποκτήσεις ένα από τα δύο πουλάκια.
    Για πολύ προσωρινά θα μπορούσες μέχρι να βρεις σωστό πάτο ή να αγοράσεις άλλο κλουβάκι, να χρησιμοποιήσεις αυτές τις πλαστικές κουκούλες που πουλάνε τα petshops και τις βάζουν για να μην πέφτουν τα σποράκια κάτω. Η σχάρα του πάτου αν είναι επισφαλής θα πρέπει να την ασφαλίσεις με το πράσινο νήμα το φυτών ή τα πλαστικά πιαστράκια των ηλεκτρονικών υπολογιστών για να μην κινείται αλλά και για να μην υπάρχει κίνδυνος να φύγει το πουλάκια.
    Όλα αυτά βέβαια πολύ προσωρινά όπως είπα και πιο πριν.Συμπλήρωσε και το όνομά σου στο προφίλ για να ξέρουμε πως να σε αποκαλούμε :)

3. Marco

Marco PB New Member

Καλησπερα και καλως ηρθες, στην παρεα μας, ελπιζω να λυθει συντομα το προβλημα με τον πατο του κλουβιου σου για να μπορεσεις να φιλοξενησεις τους ομορφους φτερωτους σου φιλους! Μην ξεχασεις να μας τους παρουσιασεις για να σου ευχηθουμε :)

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Το κλουβί είναι μια χαρά για ένα πουλάκι αυτού του μεγέθους. Δεν υπάρχει κανένα Pet Shop στη Ζάκυνθο; Συνήθως, όλα έχουν τέτοιου είδους αξεσουάρ.

Καλωσόρισες. :)

5. jkarakasinio

ιορδανη με λενε παιδια!ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!πηγα σε αρκετα petshop κ δεν καταφερα να βρω τη διασταση που θελω!ξερετε μηπως απο καπου να παραγγειλω!;;

6. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Google θα βρεις αρκετά καταστήματα. Πιστεύω πως θα έχουν τα περισσότερα. Δεν πρόκειται για κάτι εξειδικευμένο άλλωστε.

7. jkarakasinio

ελα ντε οντως!που θα παει θα βρω!για τα πουλια που αναφερα πριν ποιος ειναι ο απαραιτητος χωρος;;πχ το συγκεκριμενο κλουβι ποσα πουλακια ειναι σωστο να φιλοξενει;;

8. maria p

η γνώμη μου είναι μόνο ένα

9. jkarakasinio

δεν βλεπω παντως να βρισκω πατο εχω ψαξει αρκετα κ δεν πουλανε πουθενα κ με τους αυτοσχεδιους υπαρχει κινδυνος!

10. maria p

στην κλουβοτεχνική κοίταξες; δεν ξέρω βέβαια να πουλάει επί μέρους στοιχεία σαν ανταλλακτικά

11. jkarakasinio

μολις τους εστειλα ερωτηση maria p κ βλεπουμε!μ αρεσει αυτο το κλουβακι κ δε θελω να μπω για την ωρα τουλαχιστον στην σκεψη για αγορα αλλου για αυτο επιμενω συγνωμη αν σας ζαλισα!

12. maria p

ναι είναι όμορφο σχέδιο και είναι καινούργιο. Μακάρι να βρεις τον πάτο του :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...