Πειραζει αν βαλω ηχους απο tibrado σε κοκκινο λιποχρωμικο;

Συζήτηση με θέμα Πειραζει αν βαλω ηχους απο tibrado σε κοκκινο λιποχρωμικο;, που ξεκίνησε από Γιάννης ο Καναρινάς, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 3 Απρ 2015.

1. Γεια σας βαζω τωρα σε ενα κοκκινο λιποχρωμικο ενα σαν cd app που εχει το play store η οποια ειναι πολλυ καλη!Αλλα εχω δυο ερωτησεις να σας κανω.Πειραζει που του εχω βαλει για tibrado??και αμα του το βαζω συνεχεια θα προπονηθει κι αυτος και θα τραουδαει ετσι???o_O

2. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Γιάννη , καλό του κάνει ..αλλά αν μου βάλεις εμένα (η εσένα ) με υπνοπαιδεία να ακούω Παβαρότι, κάποια στιγμή θα τραγουδήσω σαν κι αυτόν ?..Αν δεν το'χει στα γονίδια δεν θα πει ότι του βάζεις αλλά ότι μπορεί.

3. οκ σε ευχαριστω αλλα κατι κανει το παλευει και κανει γυρισματα!

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Καναρινι που έχεις δεν είναι καναρινι φωνής. Οι φωνές που του έβαλες να ακούει προέρχονται από καναρινι φωνής. Επομένως, αυτο που κάνεις δεν πειράζει κάπου. Το αντίθετο θα ήταν πρόβλημα.

5. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Aυτό που γράφει ο Σταύρος...αλλά για να μην υπάρχει παρανόηση, δεν σημαίνει ότι ένα καναρίνι τύπου η εμφάνισης δεν ''τραγουδάει΄΄ η δεν κελαηδάει όμορφα ...Απλά τα φωνής έχουν συγκεκριμένα δεδομένα - χαρακτηριστικά - νότες που πρέπει να λένε.

6. TheBigL

TheBigL PB Member

Έχω ακούσει και κοινά με ωραίες μελωδίες

7. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Εχω ακουσει τον πικαπικα (συμφωνα με τους ειδικους εδω,καναρινι χρωματος απο οτι καταλαβα) να κελαηδαει καλυτερα απο οσα εχω ακουσει! <3

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Και στην τελική ακόμα και το τραγούδι των αρσενικών είναι υποκειμενικό! Και να σας πω και κάτι?? Κι γω είμαι κουκουβάγια! Τα δικά μου τα παιδιά τραγουδάνε πιο καλά και από φωνής! :p

9. ianos

ianos Daily Active Member

Γαμωτο, κι ήθελα τώρα στα 45 μου να αναπτύξω τα κρυφά μου ταλέντα!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...