Παρουσίαση των καναρινιων μου chios colour of canary

Συζήτηση με θέμα Παρουσίαση των καναρινιων μου chios colour of canary, που ξεκίνησε από atreas, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 4 Σεπ 2016.

1. atreas

atreas PB New Member

Παρουσίαση των καναρινιων μου chios colour of canary

Συνημμένα Αρχεία:

2. Stfns

Stfns PB Member

Πανέμορφα πουλιά! Μου φαίνεται πως έχεις πολλές πιθανότητες διάκρισης.

3. atreas

atreas PB New Member

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια κάθε αρχή και δύσκολη αλλά οτι και να γίνει όλα θα είναι μια καλή εμπειρία πάνω στο χόμπυ μας

4. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Ομορφα. Κάποια είναι πολύ καλά. Δεν ξέρω αλλά νομίζω οτι καλόν είναι να περιοριστείς και να επικεντρωθείς σε δυο ποικιλίες και στις "βοήθειές" τους . Θα έλεγα ΣΑΤΙΝΕ και ΤΟΠΑΖΙΟ μόνον ,αλλά ούτως ή άλλως σου χρειάζονται σαν βοηθητικές ποικιλίες για τα πρώτα οι ΙΖΑΜΠΕΛΛΕΣ και τα δεύτερα οι ΑΧΑΤΕΣ . Καλή συνέχεια.
    Υ.Γ Στις ποικιλίες μωσαικού τύπου πτερώματος, τα θηλυκά διαγωνίζονται σε ξεχωριστή κατηγορία .Αρα με δυο ποικιλίες πουλιών διαγωνίζεσαι σε τέσσερεις κατηγορίες. Αν σκεφτείς οτι αυτές μπορούν δυπλασιαστούν κατεβάζοντας τις ίδιες και σε ΣΤΑΜ (τετράδες) , τότε διαγωνίζεσαι σε οκτώ μόνο με δυό ποικιλίες . Αν έχεις και πουλιά επιπέδου στις βοήθειες πας αισίως 16 . Δεν νομίζω οτι σου "χρειάζονται" άλλες !!!;):D

Τελευταία επεξεργασία: 4 Σεπ 2016
  5. atreas

atreas PB New Member

Αυτά είναι κάποια Από τους γεννητορες μου τα μικρά δεν έχουν ετοιμαστεί ακόμα.θα βάλω πολύ σύντομα κα από τα μικρά.Εκεί έχω σκοπό να επικεντρωθώ αλλά Όπως πολύ σωστά είπατε χριαζονται και οι βοήθειες αν και φέτος ήταν η πρώτη μ χρόνια που ασχολήθηκα με αυτά τα πουλιά πήγα αρκετά καλά πιστεύω

6. ilie mp

ilie mp Daily Active Member

Ειναι ολα πολυ ομορφα.
    Ευχομαι ολα να πανε καλα :)

7. atreas

atreas PB New Member

Από τα μικρά έχω μέχρι στιγμής κάποια βιντεάκια στο youtube ,

8. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Τα πουλιά είναι ζωηρότατα και υγιή. Εκείνο που πρέπει να προσέξεις είναι μια υστέρηση στην απόχρωση και το βάθος χρώματος. Μόλις ετοιμαστούν ,βάλε κοντινές ατομικές φωτό να το...κουβεντιάσουμε αν σε ενδιαφέρει.

9. atreas

atreas PB New Member

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές Ενωειται και θα βάλω και για να μ εξηγήσετε λίγο αυτό που λέτε γιατί δεν το κατάλαβα

10. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Πανέμορφα πουλιά....
    Σου εύχομαι κάθε επιτυχία.
    Σωστή η θέση σου.
    Όλα είναι εμπειρίες και μαθήματα για την απαραίτητα συνεχή βελτίωση εκτροφέα και εκτροφής.

11. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Πολύ όμορφα όλα τους. Να τα χαίρεσαι!! Ανδρέα σου εύχομαι καλή επιτυχία στην έκθεση. Είναι η πρώτη σου συμμετοχή, βρίσκεσαι στην αρχή και να θυμάσαι ότι σημασία έχει το ταξίδι, οι εμπειρίες που θα αποκομίσεις από αυτή σου τη συμμετοχή. Εύχομαι τα καλύτερα!!

12. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Υπέροχα! Καλή επιτυχία!!! :)

13. atreas

atreas PB New Member

Σας ευχαριστώ όλους σας Για τα καλά σας λόγια σημασία έχει πάνω από όλα η εμπειρία!

14. Eleni pepper

Eleni pepper PB Member

Πολυ ομορφααα καναρινακιααα δν εχω ξανα δει τετοια χρωματα ηξερα μονο το κλασικο κιτρινακι κ καποια αλλα...πανεμορφαααααα καλη τυχη :)

15. nikosk1

nikosk1 PB New Member

Πολύ ομορφα τα πουλακια σου Ανδρεα καλη επιτυχια να εχεις!!!

16. atreas

atreas PB New Member

Σας ευχαριστώ πολύ ολους για Τα καλά σας λογια!

Κάποιες φοτο από τα μικρά μου του 2016

Συνημμένα Αρχεία:

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 7 Σεπ 2016
  17. alicedros

alicedros PB Supporter

Να τα χαίρεσαι!! Θα μπορούσες να μας πεις με ποια χρωστική τα βάφεις? Το βάψιμο τους είναι έντονο και βαθύ! :)

18. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Όμορφα πουλιά ...
    Καλή και η φωτογραφική προσπάθεια!!!

19. stam64

stam64 PB New Member

μπράβο Ανδρέα, καλές επιτυχίες με υγιή πουλιά σου εύχομαι!!

20. Εκηβόλος

Εκηβόλος PB New Member

Καλή επιτυχία και... με τη νίκη!:thumbsup:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...