Ανταλλάσσω Παπαγαλο green cheeked conure με δυο αρσενικα καναρινια

Συζήτηση με θέμα Παπαγαλο green cheeked conure με δυο αρσενικα καναρινια, που ξεκίνησε από Greek yorkshire, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 7 Οκτ 2009.

1. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

ειχα παρει ενα παρεακι για τον φρανκυ ,απλο green cheeked. το πουλι ειναι με δαχτυλιδι,απο οσο ξερω δυο ετων. εχει περασει ενα μηνα καραντινα απο μενα. δεν του εχω κανει εξετασεις αλλα φαινεται υγιεστατο με ωραιο φτερωμα (αν και μπανιο πρεπει να εκανε πρωτη φορα απο μενα. ισως να ηταν καποτε ημερο αλλα τωρα σιγουρα δεν ειναι. για να φαει απο το χερι μου περασαν σχεδον 3 βδομαδες.
    τον δοκιμασα για να κανουν παρεα με τον φρανκυ αλλα μονο που δεν σκοτωθηκανε. ο λογος που τον δινω ειναι οτι μου εχει δωσει ενας φιλος ενα αλλο ιδιο και δεν εχω ουτε κανονικο κλουβι ουτε και χωρο να τα βολεψω (το οποιο ομως το φτερωμα ειναι αθλιο αλλα ελπιζω να το συνεφερω-περνα καραντινα τωρα)ελπιζω να περασει ο δευτερος το τεστ.οποιος θελει εξτρα πληροφοριες με πμ. το δευτερο πουλι αν δεν περασει το τεστ θα χαριστει

2. melagio80

melagio80 PB Member

Βρεθηκε μαμα?
    Βρεθηκε μαμα??

3. georgio13

georgio13 PB New Member

βαλε καμια φοτο να το δουμε!

4. melagio80

melagio80 PB Member

Παιδια το μικρο κινουμενο πλασματακι το πηρα εγω για να το κανω δωρο στον αδερφο μου!
    Ηδη ειναι κατω μαζι του και δεν εχει καθησει ουτε λεπτο σε μια μερια!
    Φωτο αναμενετε απο αυριο!

5. mariah

mariah PB Member

Καλως το δεχτηκατε Ιωαννιτσα και να το χαιρεστε!Φανταζομαι θα ειναι πολυ ομορφο!

6. melagio80

melagio80 PB Member

Η παρουσιαση θα γινει απο τον ιδιο μιας και εγινε και εκεινος μελος!

7. Greek yorkshire

νομιζω οτι ηταν ερωτας με την πρωτη ματια. οσο μιλαγαμε στα ματια τον κοιταζε ο κουτσομπολης για να ακουσει τις συστασεις του! καλως τον δεχτηκες νικ

8. nick23

nick23 PB New Member

Καλημερα σας!Το γλυκο διαολακι το αγαπησα!το μεσημερι θα το βγαλω φωτο και θα σας το παρουσιασω!Νωμιζω θα περασουμε καλα!Το εχω διπλα μου και φενετε ισυχο ποιος ξερει μπορει να γινει ημερο...

9. Greek yorkshire

ισως καποτε να ηταν ταισμενο στο χερι. επρεπε να το εβλεπες πριν ενα μηνα. για να βαλεις νερο επρεπε να τα τουμπαρει απο τον πανικο του ολα εκει μεσα. αν σε κολλησε το μικροβιο η ιωαννα,το πολυ σε ενα μηνα θα το εχεις πανω στο χερι σου

Μοιραστείτε

Φόρτωση...