Παπαγαλος κανει πιρουετες

Συζήτηση με θέμα Παπαγαλος κανει πιρουετες, που ξεκίνησε από EiriniKt, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 9 Ιουλ 2014.

1. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Την τελευταια μιση ωρα,το μπατζι μου κανει στροφες γυρω απ τον εαυτο του,σταματαει για να ξυθει και μετα ξανα το ιδιο..Χαζεψε ή παιζει;:confused:

2. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Αυτη την ωρα ο παπαγαλος δεν επρεπε να κοιμαται;;;

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Παίζει και χορεύει, το κάνουν αυτό όταν είναι χαρούμενα. Και όντως να κοιμάται πιο νωρίς :)

4. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Μαρια,λογω του οτι ειναι μονιμα σε εσωτερικο χωρο ξυπναει και κοιμαται πιο αργα απ οτι θα πρεπε.Ισως να σκεπαζω το κλουβι του με ενα σεντονι να κοιμαται πιο νωρις αφου το λες εσυ :)

5. maria p

Πόσο αργά κοιμάται; Και πως ξυπνάει αργά; Τι ώρα; Δεν τον ξυπνάει το φως της ημέρας;

6. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Οχι,αυτον τον εχω στην κρεβατοκαμαρα μου και ξυπναει αρκετη ωρα μετα απ τον ανοιγω τα πατζουρια..Ξυπναει κατα τις 10+ και κοιμαται αρκετα αργα, παρολο που κλεινω τα φωτα νωρις..Κανει και λιγη φασαρια τοτε :confused:

Δεν γνωριζω την ακριβη ωρα γιατι τετοιες ωρες συνηθως λειπω απ το σπιτι

7. maria p

Τώρα μ' αυτή την ζέστη ν' αρχίσεις να το σκεπάζεις, δεν το βρίσκω καλό. Προσπάθησε όσο μπορείς να κοιμάται κοντά στην δύση. Αν λείπεις και είναι σβηστά τα φώτα είναι δυνατόν να μην κοιμάται; Απίθανο το βρίσκω.

8. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Μαρια μου με το που κλεινω τα φωτα της κρεβατοκαμαρας κατα τις 10 αρχιζει να κανει ηχους σαν να τσιριζει,σαν τον ηχο που βγαζει οταν τιν πειραζω και νευριαζει :p
    Τωρα λογικα μετα απο λιγη ωρα θα σταματαει,παντως για κανενα τεταρτο 'φωναζει' και με κλειστα τα φωτα.
    Για να μην ανοιξω καινουργιο θεμα να κανω μια ερωτηση εδω,μπορω να του βαζω και αυτου σκορδονερο?Και οως παρασκευαζεται;

9. maria p

Καθαρίζεις μια σκελίδα σκόρδο και την αφήνεις όλο το βράδυ σε ένα ποτήρι νερό. Το πρωί όταν αλλάζεις το νερό, πλένεις την ποτίστρα και βάζεις το σκορδόνερο αφού έχεις βγάλει φυσικά το σκόρδο.

10. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Και μπορω να κανω το ιδιο με την ιδια σκελιδα ωστε να γεμισω περισσοτερες απο μια ποτιστρες;

11. maria p

Θα υπολογίζεις 4 σκελίδες σε 1,5 λίτρο νερό περίπου.

12. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Ευχαριστω πολυ,δεν εβρισκα πουθενα πως να το φτιαξω ! :p

13. maria p

Φρόντισε να είναι σκεπασμένο το σκεύος που θα το φτιάξεις.

14. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Μολις εβαλα στο ποτηρι την σκελιδα. Να το σκεπασω με ενα πιατακι;

15. maria p

Ναι σκέπασέ το .

Μοιραστείτε

Φόρτωση...