Παπαγαλάκια Budgie (Budgerigar)

1. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Δημοσίευση νέου Άρθρου: Παπαγαλάκια Budgie (Budgerigar).

Διαβάστε τη συνέχεια του Άρθρου εδώ: Παπαγαλάκια Budgie (Budgerigar)

2. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Talkind Budgie

Talkind Budgie :)

3. jamieo

jamieo PB Member

Λατρεύω να βλέπω τις φωτογραφίες και τα βίντεο του σμήνους των Budgies. Νομίζω ότι όταν αυτές παπαγάλος ζουν σε ένα σμήνους, μπορούμε να δούμε την αληθινή προσωπικότητα ανάπτυξη. Απολαμβάνω να παρακολουθώ τις νάρκες.

4. Xamodraki

Xamodraki PB New Member

Απο πειρα, την φωλια τους την θελουν αδεια με βαθουλωμα στην μια ακρη εκει που θα παει να γεννησει η θηλυκια. Αν βαλεις κατι μεσα θα το βγαλει η θα το παει στην ακρη :D

5. Tweety

Tweety PB New Member

Τι φοβερα πουλακια ειναι αυτα!Πως τα εκπαιδευουν ετσι και μπορουν να μιλησουν?Τους δινουν καποια σκευασματα ωστε να μιλησουν ή τα εκπαιδευουν απο πολυ μικρα?Εαν καποιος γνωριζει ας μου πει...

6. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Νεκτάριε αν τα έχεις από μικρά και τους λες διάφορες λέξεις μπορεί να μιλήσουν αλλά χρειάζεται αρκετή υπομονή και προσπάθεια. ;) Παίζει ρόλο και το πουλί! :)

7. Tweety

Tweety PB New Member

Σωστα!Οσο και να προσπαθει ο δασκαλος, αν ο μαθητης ειναι μπουμπουνας δεν θα μαθει γραμματα.Παντως πολυ ενδιαφερον το συγκεκριμμενο παπαγαλακι.Ενδιαφερομαι να παρω και εγω ωστε να το εκπαιδευσω.Ποσο κοστιζει ενα τετοιο παπαγαλακι?

8. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

9. Marco

Marco PB New Member

Το όριο ζωής τους αλλάζει ανάλογα με την περιποίηση και την αγάπη που τους προσφέρουμε, όταν ήμουν πιο μικρός είχαμε ένα θυληκό Budgie που είχε ξεπεράσει τα 13 χρόνια

Μοιραστείτε

Φόρτωση...