Παπαγαλάκια μωρά για αγορά από εκτροφέα

Συζήτηση με θέμα Παπαγαλάκια μωρά για αγορά από εκτροφέα, που ξεκίνησε από PAnoutsos13, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 17 Δεκ 2008.

1. PAnoutsos13

PAnoutsos13 PB New Member

Είναι καιρός τώρα που ψάχνω για κάποιο παπαγαλλάκι.Θέλω βέβαια να υπάρχει μια πιθανότητα να μιλήσει,να πει κάποιες λίγες κουβέντες (σαν τους conure για παράδειγμα) και να μην έχει πολύ μεγάλο μέγεθος.Μέσα σε όλα αυτά θα ήθελα να είναι μωρό και κατα προτίμηση απο κάποιον εκτροφέα.Μήπως έχετε κάτι στα υπ'όξιν σας αυτό το καιρό?:(

Αν ύπαρχει κάποιος που να προσφέρει εθελοντικά (ίσως επειδή έχει πολλά) κάποιο παπαγαλλάκι και ας μην είναι πολύ μικρο ακόμα καλύτερα,αλλα κάτι τέτοιο μάλλον είναι λίγο δύσκολο :D

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

www.tropιcalbirdfarm.gr
    και πατα και στο google παπαγαλοι ροδος...θα σου βγαλει την σελιδα νος εκτροφεα...παρε τηλ και ρωτα για τα ειδοι που ενδιαφερεσε!

3. PAnoutsos13

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση.Αν γνωρίζει και κανένας άλλος κανένα πιο κοντά στην Αθήνα ας ενημερώσει.Ευχαριστώ πάντως παω να κοιταξω το link που μου έδωσες :)

4. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

5. PAnoutsos13

6. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ευχαριστω πολυ κωνσταντινε!

7. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

αν πατισετε παπαγαλοι και μετα αφρικανικοι θα βγαλει μια φωτο απο ενα πρασινο με κοκκινο μετωπο και ραμφος...τι ειδος ειναι αυτο?

8. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Aγγελε εννοεις τον jardines parrot?

9. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

δεν ξερω πως το λενε...ειναι ομως παρα πολυ ομορφο!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...