Παλι νεκρος νεοσσος

Συζήτηση με θέμα Παλι νεκρος νεοσσος, που ξεκίνησε από markos34, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 30 Δεκ 2015.

maria p
Best Answer maria p, 30 Δεκ 2015
Μάλλον είχε πρόβλημα να βγει και στην προσπάθειά τους να το βοηθήσουν το τραυμάτισαν. Βάλε βρεγμένη πετσέτα πολύ κοντά στο κλουβί να αυξήσεις την... Ολόκληρο το Post
  1. markos34

markos34 PB New Member

καλησπερα παιδια ,οπως ειχα γραψει σε προηγουμενο post μου αυτην την εβδομαδα περιμενα να σκασουν οι νεοσσοι απο το αλλο ζευγαρι που εχω.την δευτερα το πρωι λοιπων βγηκε ο πρωτος,και οπως αναμενοταν σημερα περιμενα τον δευτερο.Ως εδω ολα καλα,σημερα πριν φυγω για την δουλεια φτιαχνω τα πουλακια μου,τσεκαρω και το ζευγαρακι με τον νεωσσο(μου φανηκε πολυ ζωηρουλης χα χα χα )και ειδα και τα αλλα τρια αυγουλακια ολα καλα.Αυτα λιγο πριν φυγω κατα της 7 και μιση περιπου.Γυρνωντας το απογευμα κατα της 4 και μιση ξαναριχνω μια ματια γιατι οπως σας ειπα σημερα περιμενα το επομενο αυγο να σκασει και βλεπω τον καινουργιο νεωσσο στην ακρη της φωλια νεκρο δεν καταλαβαινω τι παει στραβα?τι να συνεβει μεσα σε 9 ωρες και εχασα το πουλακι...εδω ειναι και μερικες φωτο.... WP_20151230_002.jpg WP_20151230_003.jpg

να προσθεσω οτι στην δευτερη φωτο χαμηλα εμοιαζε σαν να ειχε μια πληγουλα κατι τετοιο τελοσπαντω νομιζω οτι φαινεται και λιγω κατω κατω...

2. Best Answer:
    Post #301697 by maria p, 30 Δεκ 2015
  3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Κρίμα.. σαν να έχει τσόφλια κολλημένα πάνω του από το αυγό είναι; Μήπως υπήρξε πρόβλημα στην εκκόλαψη;
    Το άλλο είναι καλά;

4. markos34

markos34 PB New Member

ναι μικρα κοματακια απο τσοφλια ηταν.δεν ξερω αν υπηρξε προβλημα στην εκκολαψη,εγω προβληματιζομαι γιατι ειχαι κατι σαν μια μικρη πληγη χαμηλα σαν τρυπουλα να φανταστεις κατι.το αλλο ειναι μια χαρα.Δεν ξερω τι να υποθεσω...

5. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Ψήφοι: 1
    Μάλλον είχε πρόβλημα να βγει και στην προσπάθειά τους να το βοηθήσουν το τραυμάτισαν.
    Βάλε βρεγμένη πετσέτα πολύ κοντά στο κλουβί να αυξήσεις την υγρασία του περιβάλλοντος να μην ξαναπαρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα.

maria p, 30 Δεκ 2015
    Best Answer
  6. markos34

markos34 PB New Member

Σε ευχαριστώ,θα σας κρατώ ενήμερους.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...