Παιχνιδότοπος για παπαγαλάκια

Συζήτηση με θέμα Παιχνιδότοπος για παπαγαλάκια, που ξεκίνησε από Georgina, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 21 Σεπ 2009.

1. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Sept 2009 012.jpg Sept 2009 013.jpg Sept 2009 014.jpg Sept 2009 015.jpg Στις παρακάτω φωτογραφίες θα δείτε έναν παιχνιδότοπο- παιδική χαρά για παπαγαλάκια, τον οποίο δημιούργησε η γλυκύτατη Βασιλική και μου τον χάρισε για να παίζουν τα μικρά μου Budgie.
    Τα υλικά που χρησιμοποιήθηκαν είναι ξύλο για την βάση και τα παιχνίδια, σχοινί , κορδόνια για την κούνια, και ένα κουδουνάκι καθώς και 2-3 αντικείμενα και χαντρούλες για να παίζουν τα μικρά. Ο παιχνιδότοπος είναι εξοπλισμένος με σκάλα, τραμπάλα, κούνια και μονόζυγο.

Εντός των ημερών θα σας παρουσιάσω και τα παπαγαλάκια εν ώρα δράσης.

Τα πουλάκια μου και εγώ σε ευχαριστούμε πολύ Βασιλική για το όμορφο δώρο σου.

2. melagio80

melagio80 PB Member

Πολυ ομορφο!
    Θελω και εγω να προσπαθησω να φτιαξω ενα μεγαλο αλλα αν δεν τα καταφερω...μαλλον θα παω στην ευκολη λυση,να αγορασω ενα!

3. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Πολύ όμορφο...Τα ξύλα πού τα βρήκε?

4. Sissy

Sissy PB Senior Member

Πολυ ομορφη κατασκευη, μπραβο σου Βασιλικη!
    Καλη διασκεδαση στoυς μικρους σου φιλους Georgina:Big Grin:

5. σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας τα λογια .. κ τζωρτζινακι περιμενω φωτο με τα μικρα επανω
    κωνσταντινα το ξυλο αυτο το λενε osb το εχω παρει απο το πρακτικερ κ σου το κοβουν σε οτι μετρα θες εσυ,απο το συγγεκριμενο υλικο μου εχει φτιαξει ο αντρας μου κ ενα δωματιο στον κηπο μου για τα καναρινια εδω κ ενα χρονο κ ειναι πολυ ανθεκτικο στην υγρασια

6. melagio80

melagio80 PB Member

Και τα ορθια ξυλαρακια?
    Δηλ αν παω σε εναν ξυλουργο πως θα τα ζητησω?

7. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Μπράβο Βασιλική, χρυσοχέρα! Προσεγμένο & όμορφο! Εύχομαι να αρέσει και στα παπαγαλάκια και να χαρούν γυμναστική, παιχνίδια & εξερεύνηση!

8. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Ευχαριστώ πολύ Βασιλική...:)

9. τα στρογγυλα τα ξυλα ειναι καβιλιες του μετρου οξιας βγαινει σε διαφορα παχοι κ θα το βρεις στο πρακτικερ δεν νομιζω να το βρεις σε ξυλουργειο το αλλο το πλαινο που εχει γινει κ η σκαλα ειναι κοντρα πλακε 12 χιλιοστων

10. melagio80

melagio80 PB Member

Χμ...ευχαριστω!
    Πρεπει να βρω τον πινακα ασφαλων ξυλων για τα μικρα και να παω σε ενα ξυλουργειο να δω τι μπορω να βρω!

11. sarpijk

sarpijk PB New Member

Μπραβο στη Βασιλικη που οπως φαινεται "πιανουν" τα χερια της

12. το προσπαθω αλλα τα χοντρα ο αντρας μου τα εκανε τις τριπες με το ντρεμελ κ τα βιδωματα εγω δουλεψα πιστολι συλικονη τον σπαγκο κ αν προσεξεις στο πλαι το ξυλο ηταν παχυ κ αγριο κ για να μην βγαινουν ακιδες εβαλα αυτο το πλαστικο που βαζουν στο τελειωμα των ξυλινων τραπεζιων το σιδερωνεις με το σιδερο σε μεγαλη θερμοκρασια κ αυτο ερχετε κ γινετε 1 με το ξυλο

13. Marilenaki

Marilenaki PB Member

ειναι φαντατικο παρκακι! μπραβο σου Βασιλικη ! με την ομαδικη δουλεια γινονται αριστουργηματα! τωρα μονο οι φωτογραφιες με τα μοντελα να παιζουν λειπουν!

14. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Μπράβο κορίτσια ..η φαντασία , η ευρηματικότητα και η ικανότητα περισσεύουν ..και όταν σε ένα ζευγάρι είναι και οι δύο φιλόζωοι το αποτέλεσμα είναι άπαιχτο ...τυχερά και τα παπαγαλάκια της Τζωρτζίνας που θα το χαρούν ..

15. vasilis1987

vasilis1987 PB New Member

σε καταστηματα που εμπορευονται ξυλια θα βρειτε πολλα πραγματα!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...