Παει η Πιγκουινα

Συζήτηση με θέμα Παει η Πιγκουινα, που ξεκίνησε από Pigaki, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Εξωτικά Πουλιά' του PetBirds, 22 Μαϊ 2008.

1. Pigaki

Pigaki PB New Member

Παιδια παει η Πιγκουινα μου...
    Την εχασε η μαμα μου σημερα το μεσημερι. Ξεχασε την πορτα ανοιχτη οταν τα εβγαλε στη βεραντα. Καθως ειναι το 3ο πουλι που μου χανει ειχαμε ενα μικρο εμφυλιο στην οικογενεια αλλα θα συνελθουμε καποια στιγμη...
    Αυτο που με πειραζει πιο πολυ ειναι οτι η καημενη ηταν χαζουλα κ ασθενικη απο την πρωτη στιγμη που την πηρα. Ποτε δεν εκανε αυγα. Ο Πιγκο την εδερνε. Η αλλη θηλυκια που ειχα επισης τη μισουσε. Μολις βρηκε το Λουκο κ καθοταν αγκαλιτσες και αγαπημενοι παει...Ατυχο πουλακι, τι θανατο θα βρει τωρα η μικρη μου, πως θα φροντισει τον εαυτο της?
    Φαγαμε ολα τα πεζοδρομια και τα δεντρα αλλα τιποτα. Κατεβασαμε κατω το κλουβι αλλα τιποτα. Ανοιξε η γη και την καταπιε. Σημειωση οτι σημερα εχει πολυ αερα, ετσι ασθενικη κ λεπτη που ηταν ποιος ξερει που την εχει εξφενδονισει

2. mortal1

mortal1 PB New Member

Λυπάμαι για το ατυχές γεγονός!

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Κριμα Γεωργια! :( Ας ευχηθουμε τουλαχιστον να τη βρει καποιος που θα την αγαπησει και θα την κρατησει!

4. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

γεωργια λυπαμαι τι να πω δεν ξερω

5. aggel

aggel PB New Member

:(κριμας Γεωργια.ευχομαι καππιος να το μαζεψε και να το φροντισει

6. Kostas21

Kostas21 PB Member

:(Λυπαμαι για το ατυχες περιστατικο σου.:(

7. gpontikakos

gpontikakos PB New Member

Κρίμα Γεωργία για το πουλάκι σου! Ελπίζω να είναι καλά!
    Ισως λίγο ουτοπικό αλλά σου έυχομαι να το βρεις!

8. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

λυπαμαι πολυ Γεωργια μου...ας ευχηθουμε τουλαχιστον να τη βρει καποιος και να τη φροντισει!

9. Συμφωνώ με τον Ανέστη ελπίζω μες την ατυχία της να φανεί τυχερή.:(

10. lizard

lizard PB Member Article Writer

λυπαμαι πολυ για την πιγκουινα σου ελπιζω και εγω να την βρει καποιος ανθρωπος που να αγαπα τα ζωα και να της δωσει την απαραιτητη φροντιδα που της χρειαζετε.

11. epo

epo PB New Member

λυπαμαι πολυ!ειλικρινα!

12. evaluieva

evaluieva PB Member

λυπαμαι πολυ γωγουλα!μακαρι να την βρεις!:confused::)

13. anastasios

anastasios PB New Member

Λυπαμαι Γεωργια μου αλλα χωρις να θελω να σε απογοητευσω τετοιου ειδος αποδρασεις σε πουλια τετοιου ειδος δεν βγαινουν σε καλο...

14. Frania

Frania PB Member

Γεωργιτσα μου μακαρι να γινει κατι και να την βρεις!

15. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

Λυπάμαι πολύ Γεωργία, εύχομαι να σου επιστρέψει σύντομα..

16. skytiger

skytiger PB New Member

:( Λυπαμε γεωργιτσα μου! Μακαρι να τη βρει καποιος και να την φροντιζει!

17. Sissy

Sissy PB Senior Member

:(Λυπαμαι πολυ Γωγω μου!ευχομαι να γινοταν να την ξανα εβρισκες!η' να την βρει καποιος που θα την φροντισει!

18. Pigaki

Pigaki PB New Member

Ευχαριστω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια.
    Σημερα ο Λουκος εκλαιγε και την εψαχνε. Μου ραγιζει την καρδια. Οταν ηρεμησουμε λιγο κι εμεις κι αυτος, θα του παρω αλλη γιατι ειναι πολυ γλυκο κ συντροφικο πουλακι.
    Θυμαμαι για να την αγορασουμε τη μικρη μου τρεχαμε με ταξι μαζι με την ξαδερφη μου, η οποια ηταν εγκυος με την κοιλια τουρλα...μεγαλη η χαρη της η μανταμ η Πιγκουινα, μας την εκανε και μας στεναχωρησε οικογενειακως:rolleyes::(

19. Χριστιάνα

Χριστιάνα PB New Member

Γεωργία μου σε καταλαβαίνω. Η μαμα μου έχει ρέντα στο να χάνει τα πουλάκια μας όταν λείπουμε !

20. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Γεωργίτσα μου, ελπίζω το πουλάκι να σταθεί τυχερό και να το βρει κάποιος που θα το αγαπάει και θα το φροντίζει..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...