Παρουσίαση Πίπης! (αν είναι αρσενικός)

Συζήτηση με θέμα Πίπης! (αν είναι αρσενικός), που ξεκίνησε από Tommiegr, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 31 Μαϊ 2016.

Νίκος Υ
Αρσενικότατος 100% . Όσο αφορά τις πατίθρες μπορείς να πάρεις καβίλιες των 12 χιλιοστών και των 10 χιλιοστών διάμετρο. Βγαίνουν σε βέργες 1 μέτρο μήκος... Ολόκληρο το Post
  1. Tommiegr

Tommiegr PB New Member

Αυτό είναι δώρο απο εναν φιλο που επέμενε οτι δεν πρεπει να είναι μόνα τους σε κλουβακι τα budgie ! 50% να είναι αρσενικός !!!

IMG_20160531_145026-min.jpg IMG_20160531_145048-min.jpg

2. Best Answer:
    Post #330497 by Νίκος Υ, 1 Ιουν 2016
  3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Μάλλον αρσενικό Θωμά.

4. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Σιγουρα αρσενικο....
    Πιπης λοιπον!
    Πανεμορφα χρωματα, να τον χαιρεσαι:)

5. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Ναι κι εγώ αρσενικό λέω :)
    Πανέμορφος είναι.
    Άλλαξε τις πατήθρες με ξύλινες στρογγυλές.

6. Tommiegr

Tommiegr PB New Member

Πρεπει να έχουν κάποιο μέγεθος; Διάμετρο;

7. Κουκλί είναι και όντως θέλουν μια παρέα ( εκτός αν περνάς πολύ ώρα μαζί τους.)

8. Tommiegr

Tommiegr PB New Member

Το κλουβακι είναι στην αυλή της γιαγιάς μου, όλο το καλοκαίρι παρέλαση γίνεται εκεί, θα είναι η ατραξιόν ! Το χειμωνα μέσα στο σπίτι !

9. maria p

Δεν θυμάμαι τα χιλιοστά, βάζουμε σε δύο διαφορετικές διαμέτρους, η μία η κλασσική που έχουν και οι πλαστικές των petshops και πιο χοντρή.

10. Πανέμορφος και αρσενικότατος. Η αλήθεια είναι ότι ένα ταίρι δε θα ήταν άσχημο αλλά εάν δεν υπάρχει χώρος δε πειράζει.

11. Tommiegr

Tommiegr PB New Member

αυτό με τον χώρο το σκεφτομαι και εγω, αυριο θα τα αλλαξω, εχω μια κλουβα διπλη ( γεννιστρα για καναρινια ) και λεω να τα μεταφέρω εκει. Κατι αλλο, αν δεν θελω να ζευγαρώσουν, απλα δεν βαζω φωλια ?

12. maria p

Έτσι κι αλλιώς ούτε το θηλυκό σου είναι σε ώριμο γι αναπαραγωγή, ούτε η κατάλληλη εποχή είναι και πρέπει να κρατήσεις 40 μέρες καραντίνα.

13. Αν δεν θέλεις ή βάζεις το χώρισμα αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα . Μπορεί να μην τεριάξουν οσ ζευγάρι αλλά ος φίλοι.

14. Νίκος Υ

Νίκος Υ PB Member

Ψήφοι: 1
    Αρσενικότατος 100% . Όσο αφορά τις πατίθρες μπορείς να πάρεις καβίλιες των 12 χιλιοστών και των 10 χιλιοστών διάμετρο. Βγαίνουν σε βέργες 1 μέτρο μήκος και τις κόβεις όσο θέλεις. Εγώ αυτές χρησιμοποιώ για τα δικά μου.

15. JAPAN HOSO11

JAPAN HOSO11 PB Member

πολύ ωραιο δωρο, μπραβο!!!!! αρσενικο και κουκλος!

16. alicedros

alicedros PB Supporter

Να τον χαίρεσαι! Είναι πολύ όμορφος και ιδιαίτερος!!!

χαχαχα τέλεια! Αλλά προσοχή στα ιπτάμενα ή στα τετράποδα αρπακτικά!! Μην μένει μόνος του έξω και χωρίς να είναι κάποιος μαζί του!!

Γενικά τα παπαγαλάκια έχουν ανάγκη από κλουβιά με ύψος και όχι με μήκος όπως τα καναρίνια.. Διάβασε αυτό το άρθρο να καταλάβεις: https://petbirds.gr/articles/Κλουβιά-για-πουλιά.56/

17. soulaki1

soulaki1 PB New Member

Ωραίος ο Πίπης, να τον χαίρεσαι......

Μοιραστείτε

Φόρτωση...