Πέθαναν τα μικρά

Συζήτηση με θέμα Πέθαναν τα μικρά, που ξεκίνησε από ΛΕΩΝΙΔΑΣ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 2 Ιουν 2008.

1. ΛΕΩΝΙΔΑΣ

ΛΕΩΝΙΔΑΣ PB New Member

Καλησπέρα σας την προηγούμενη Δευτέρα έσπασαν τα τέσσερα από τα πέντε αυγά η κανάρα δεν σηκωνώταν και πολύ από τη φωλιά και τα τάιζε πολύ λίγο με αποτέλεσμα μετά από δυο μέρες να πεθάνει το πρώτο την επόμενη το δεύτερο το Σάββατο το τρίτο, μόνο το ένα έμεινε και αυτό σήμερα δεν το έχει ταίσει έχω απογοητευθεί. Δεν έχω ταίσει μικρά και δεν ξέρω τι να κάνω.

2. Rainbow

Rainbow Banned

Τα μικρα ταιζονται και απο τους δυο γονεις,τωρα για να πεθαναν ισως κατι αλλο να εφταιξε,για να το ταισεις εσυ ο ιδιος χρειαζεσαι μια συριγγα και κρεμα νεοσσων

3. annouk313

annouk313 PB New Member

Λεωνιδα καλως ηρθες κ απο μενα.Μην πανικοβαλλεσαι,πεθαναν τα 3 αλλα το 4ο ζει ακομα ετσι?μπορεις να το σωσεις αφου δεν το ταιζουν οι γονεις του ,με το να το ταιζεις εσυ.Αναλυτικα δε ξερω αλλα παραθετω ενα συγκεκριμενο θεμα που θα σε βοηθησει.https://petbirds.gr/threads/4612/
    Θα βρεις κ αλλα πολλα εαν χαξεις λιγο κ φυσικα θα σου πουν κ τα παιδια εδω για το τι μπορεις αλλο να προσφερεις.

4. kristhegreek

kristhegreek PB New Member

Αν δεν είχες κάνει διπλή καταχώρηση του μηνύματός σου

εδώ https://petbirds.gr/threads/4808/

θα έβλεπες και τα links που σου έχω ήδη παραθέσει.

5. valantis1

valantis1 PB New Member

Λεωνιδα λυπαμε για την απωλεια σου. Μην στεναχωριεσαι θα το σωσεις το πουλακι σου.

6. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

λυπαμαι και εγω αλλα συμβαινει να μην ταιζουν και οι 2 γονεις καμια φορα,ιδιαιτερα αν η θηλυκια ΔΕ σηκωνεται απο την φωλια τι να κανει κα ιο αρσενικος??

7. lancashire

lancashire PB New Member

επισης εαν ειναι παρα πολυ μικρα και φοβασαι υπαρχει και αυτη η μυτη για ταισμα απο την πρωτη μερα

η φωτο απο γαλλικο site

ΜΦΧ
    Πανος

8. Kostas21

Kostas21 PB Member

Λυπαμαι πολυ φιλε για τα πουλακια.Ακολουθησε τις οδηγιες που βρισκονατι στα links που εβαλε ο Χρηστος κατα γραμμα και σιγουρα θα το σωσεις τοτε τελευταιο μικρο.

9. lizard

lizard PB Member Article Writer

λυπαμαι για τα πουλακια σου ευχομαι να τα καταφερει το αλλο μικρο.

10. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Ελπίζω το μικράκι να τα καταφέρει!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...