Πάει ο πελαργός

Συζήτηση με θέμα Πάει ο πελαργός, που ξεκίνησε από kimi, στο Forum 'Γενικά για Ιθαγενή Πουλιά - Υβρίδια' του PetBirds, 16 Ιουλ 2008.

1. kimi

kimi PB New Member

Αυτος ο αέρας όλο καταστροφές φέρνει. Ο πελαργός σήμερα βρισκόταν στο πάτωμα. Έπεσε απο τη δύναμη του αέρα. Κρίμα το καημένο το πουλάκι

2. marillia_23

marillia_23 PB New Member

που τον ειδες τον πελαργο?

3. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τι συνέβει καλέ? Επεσε πελαργάκι από την φωλίτσα του λόγω του αερα??:(

4. Sissy

Sissy PB Senior Member

εχει χτυπησει?:(

5. kimi

kimi PB New Member

Μαλλον απο τον αερα. Φυσαγε παρα πολυ. Εγω δεν τον εδα, μου το ειπαν.

6. kimi

kimi PB New Member

Mαλλον ψοφησε. Τωρα αν ηταν η μαμα ή το παδακι δεν ξερω. :(

7. Sissy

Sissy PB Senior Member

τι κριμα!:(

8. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

κριμα...κι εγω πριν 2 εβδομαδες ειδα ενα γλαρο κατω απο το σπιτι μου στο πεζοδρομιο...τον κυνηγησα λιγο να δω αν ειναι χτυπημενος και αν μπορει να πεταξει και στην προσπαθια του να φυγει ανοιγει τα φτερα του ξεκιναει να πατεξει και παραλιγο να χτυπηθει απο το φορτηγο μετα εξαφανιστηκε...

9. kimi

kimi PB New Member

Τελικα ο πελαργος ειναι μεγαλος. Τον ειδα το απογευμα, είναι πεσμενος στο πατομα. Ο κακομοιρος! Μπορει τελικα να ακουμπησε στα συρματα τη ΔΕΗ :(

10. larys

larys PB Member

Είτε παιδί,είτε γονειός είναι πολύ κρίμα να χαθή ένα τέτοιο πουλί.Δεν βρέθηκε κάποιος να τον πάρει από κει;Ένας χρηστιανος;:(

11. kimi

kimi PB New Member

Δεν ξερω. Εγω το ειδα απο το αυτοκινητο. Αχ το καημενο! Παλι καλα που εμειναν 3 πελαργοι.

12. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Πολύ κρίμα.. Μήπως κάποιος έπρεπε να δει αν μπορεί να σωθεί?

13. dani

dani PB New Member

κριμα το καημενο που ψοφησε.εγω πηγα να το δω σημερα αλλα το ειχανε πεταξει σε ενα καδο σκουπιδιων ελεος δηλαδη και φαινοταν μονο τα ποδαρακια του.και στο πεζοδρομιο ειχε λιγα αιματα. εμενα μου ειπαν που το ειδαν οτι τα αιματα ηταν απο το στομα του.

14. kimi

kimi PB New Member

Tελικα ο πελαργος πεθανε απο ηλεκτροπληξια.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...