Παρουσίαση Ο Dewey είναι ένα ευτυχές lorikeet

Συζήτηση με θέμα Ο Dewey είναι ένα ευτυχές lorikeet, που ξεκίνησε από jamieo, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 19 Μαρ 2009.

1. jamieo

jamieo PB Member

Έκανα αυτό το βίντεο απόψε. Ήλπιζα ότι θα μιλήσουμε. Ωστόσο, μόνο αισθητή όπως παίζει.

2. niva2gr

niva2gr PB New Member

Ρε, τί καλή που είναι! Τί προσπαθεί να κάνει στην αρχή; Να ξύσει το κεφάλι της επάνω σου ή να σε χαϊδέψει;

3. mariah

mariah PB Member

Ευτυχισμενο και χαρουμενο με ολη τη σημασια της λεξης!Μπραβο!:)

4. jamieo

jamieo PB Member

Πολλοί Lorikeets τρίβετε το κεφάλι τους για πράγματα που αγαπώ. Είναι μια απεικόνιση της τρυφερότητας. Αυτό είναι ένα βίντεο που δείχνει Saffron παρόμοια συμπεριφορά.

.

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 25 Αυγ 2016
  5. jamieo

jamieo PB Member

6. Sissy

Sissy PB Senior Member

πω!πω!Αγαπες!:D

7. jamieo

jamieo PB Member

8. niva2gr

niva2gr PB New Member

Πριν για κάποιο λόγο δεν είχα μεγάλη αδυναμία στο είδος αλλά τώρα Jamie έχω αρχίσει να αλλάζω γνώμη!

9. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Είσαι πολύ τυχερός Jamie! Πολύ τρυφερό πουλάκι! Και ξέρει πώς να σου δείξει την αγάπη του...

10. mariah

mariah PB Member

Ειστε τυχεροι και οι δυο που εχετε ο ενας τον αλλον!;))

11. PETM2387

PETM2387 PB New Member

Πανέμορφα να σου ζήσουν!

12. jamieo

jamieo PB Member

Ευχαριστώ όλους!

13. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Jamie δεν το ηξερα αυτο για τα lorries! :) Ειναι πραγματικα υπεροχα και τα δυο! :D

14. pommerouge

pommerouge PB New Member

φοβερο απλα!στο τελος διεκρινα και το σκυλι ♥♥

15. jamieo

jamieo PB Member

Εδώ είναι ένα βίντεο του Dewey μιλάμε. Ζητώ συγγνώμη γιατί το βίντεο είναι τόσο σκοτεινό. Δεν ήμουν διατεθειμένη να κάνει σωστά το βίντεο. Ωστόσο, ο ήχος είναι η πιο ευχάριστη πλευρά της ταινίας. Μπορείτε επίσης να ακούσετε μερικά από τα cockatiels σφύριγμα.

16. niva2gr

niva2gr PB New Member

Τί προσπαθεί να πει; Σε κάποια φάση νομίζω οτι είπε "pretty bird". Σωστά;

17. jamieo

jamieo PB Member

Ναι, νομίζω ότι προσπάθησε να πει "Pretty bird". Επίσης λέει "Baby" και "good boy". Έχω ακούσει να λέει "I'm sorry" επίσης. Αλλά η τελευταία του ιδιοκτήτη ήταν Ισπανόφωνος. Έτσι, πιστεύω ότι προσπαθεί επίσης να μιλήσω στα ισπανικά. Έμαθε μερικές λέξεις στα αγγλικά το πρώτο του σπίτι. Ωστόσο, δεν μπορώ να καταλάβω πολλά από όσα λέει. :D

18. niva2gr

niva2gr PB New Member

Αα, απο καταφύγιο τον βρήκες; Νομίζω Jamie οτι είναι μιά καλή ευκαιρία να μάθεις Ισπανικά!

19. jamieo

jamieo PB Member

:D Πιστεύω ότι έχω πολλά πράγματα να μάθουν. Creo que tengo demasiadas cosas que aprender.

Ο Dewey πρώτα ζούσε με την οικογένειά τους στη West Virginia. Ωστόσο, έπρεπε να βρούμε ένα νέο σπίτι για τον ίδιο. Ένας άντρας πήρε το όνομα Mario. Ο Mario έχει ένα σπίτι στο Αρκάνσας. Ο Mario ήταν ο πρώτος ιδιοκτήτης του lorikeet όνομά μου Haggie. Ο Mario ζήτησε μία ημέρα και μου είπε ότι έπρεπε επίσης να βρείτε ένα νέο σπίτι για Dewey. Έτσι πήγα να λάβει Η Dewey. Η επέτειος της άφιξης Dewey ήταν 18 Ιανουαρίου. Έχει ζήσει μαζί μου για 1 χρόνο. Είναι 8 ετών

20. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Πάντα τέλειος και αγαπημένος μου.:)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...