Ο παπαγαλος μου μάλλον είναι κουρασμενος

Συζήτηση με θέμα Ο παπαγαλος μου μάλλον είναι κουρασμενος, που ξεκίνησε από Flock, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 10 Σεπ 2015.

1. Flock

Flock PB New Member

Γεια σας σήμερα έκοψα τα φτερα του κοκατιλ μου και με το που τα έκοψα ανέβηκε στο χερι μετα κάναμε εξάσκηση και του έλεγα έλα και ανέβαινε τώρα το μεσημέρι νομίζω κουράστηκε .Τώρα κοιματε με το ένα πόδι και έχει βάλει το κεφάλι του πίσω από τη φτερούγα τουκαι κοιμάστε .Είναι κουρασμένος ή έχει κάτι .

2. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!!!!!!!!
    Έτσι κοιμούνται οι παπαγάλοι!!!Δεν τον έχεις ξαναδεί να κοιμάται; Προς τι το SOS; Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι με ψιλουπήδημα!!!:thumbsup:

3. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Αυτη ειναι η φυσιολογικη σταση υπνου. Εχεις εμπειρια πανω στο κοψιμο των φτερων,το εκανες σωστα ή υπηρξαν μικροτραυματισμοι;Αν τις επομενες μερες τον βλεπεις ακεφο και "πεσμενο" ενδεχομενως οφειλεται το κοψιμο των φτερων,καθως συχνα επηρεαζει και την ψυχολογια του πουλιου.

4. Flock

Flock PB New Member

Όχι ειμαι χαρουμενος κελαιφαει και τα φτερα δε τα εκοψα εγω μια εκπαιδεύτρια του τα εκοψε

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Το μεσημέρι είναι λογικό να κοιμούνται λιγάκι... ειδικά αν είναι μικρό σε ηλικία... αν το δεις όμως να κοιμάται έτσι το πρωί ή το απόγευμα που θα πρέπει να είναι δραστήριος τότε να ανησυχήσεις!!

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ποια εκπαιδεύτρια? Για να κοιμάται έτσι μέρα μεσημέρι σημαίνει ότι ταλαιπωρήθηκε.

7. Flock

Flock PB New Member

Από αυτή το αγόρασα και ξέρει από παπαγαλους. Μου να καν ου εξάσκηση το έλα δηλαδη να ανεβαίνει πάνω στο χερι και φενεται ότι κουράστηκε από αυτο

8. Τι τώρα;o_O

9. Flock

Flock PB New Member

Τι εννοείς μου είπε να κάνουμε εξάσκηση κάθε πρωί

10. Μπερδεύτηκα από το πώς το έγραψες.
    Άλλο το
    και άλλο το
    :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

11. Flock

Flock PB New Member

Μοιραστείτε

Φόρτωση...