Ο νεοσσος είναι 13 ημερών, να χωρίσω το ζευγάρι;

Συζήτηση με θέμα Ο νεοσσος είναι 13 ημερών, να χωρίσω το ζευγάρι;, που ξεκίνησε από kingXristos, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 24 Ιουν 2014.

1. kingXristos

kingXristos PB New Member

Ο νεοσσος είναι 13 ημερών, να χωρίσω το ζευγάρι? Δεν νομίζω να προσφέρει κάτι το αρσενικό, θέλω να το ακούσω να κελαηδάει και πάλι.
    Σε ένα μήνα θα μετακομίσουμε όλοι μαζί και θεωρώ πως είναι καλύτερα τώρα να χωριστούν?

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Ένα νεοσσό έχει το ζευγάρι; Ταΐζει κανονικά η κανάρα;

3. kingXristos

Ναι κανονικότατα. Και ο αρσενικός λίγο, κάνα 2 φορες το έχω πετύχει αλλά τώρα που και που καυγδιζουν. Μετάξι τους

4. alicedros

alicedros PB Supporter

Εφόσον το ταΐζει και ο αρσενικός μην τα χωρισεις... Τώρα αν δεις ότι οι καυγάδες δε σταματούν με τίποτα και υπάρχει θέμα τότε να τα χωρισεις...

5. kingXristos

Θέλω να μπουν στη θέση τους. Να κελαηδισει το αρσενικό πάλι, να κάνουν τα μπάνια τους και όλα τα σχετικά

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Εφόσον ακόμα το μωρό δεν έχει απογαλακτιστει ακόμα το ζευγάρι σου είναι σε περίοδο αναπαραγωγής, αναθρέφουν και οι δύο γονείς το μικρό και αν μαλώνουν κι λίγο στα πλαίσια του φυσιολογικού είναι. Άστο μαζί να το ταΐζουν και οι 2 να μεγαλωσει φυσιολογικά! Μπάνιο μπορείς φυσικά να βάλεις να κάνουν οι γονείς!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...