Παρουσίαση Ο νεος μου φιλος/η cockatiel

Συζήτηση με θέμα Ο νεος μου φιλος/η cockatiel, που ξεκίνησε από Elias_184, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 11 Ιαν 2009.

1. Elias_184

Elias_184 PB New Member

Ο νεος μου φιλος/η τον/ην πηρα πριν 1 μηνα και ειναι 2 μηνων τον/ην βγαζω εξω καθε μερα αλλα μπορω να του/ης αγορασω παιχνιδια γιατι δεν μπορει να σταθει αλλα του/ης ευτιαξα σταντ

Συνημμένα Αρχεία:

2. Elias_184

Elias_184 PB New Member

Μια ακομα φοτο

Συνημμένα Αρχεία:

3. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Να σου ζήσει η φατσούλα.Το stand επίσης είναι πολύ καλό.

4. mariah

mariah PB Member

Να σου ζησει ειναι πολυ γλυκουλι.

5. tsebebou

tsebebou PB New Member

Γλύκα είναι να τον χαίρεσαι τον μικρούλι σου!

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ειναι πανεμορφος ο μικρος σου!:) Να το χαιρεσαι! :D Μπορεις σε πετ σοπ να βρεις πολλα παιχνιδακια καταλληλα για κοκατιλ! ;)

7. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Να χαίρεσαι το καινούργιο σου φιλαράκι! Είναι κουκλί!

8. Elias_184

Elias_184 PB New Member

Ευχαριστω πολυ παιδια!Κ. Ανεστη εχω δυο πετ σοπ κοντα στο σπιτι μου το ενα εχει μονο κοκαλινα παιχνιδια και το αλλο μονο για μεγαλα πουλια.Αλλα δεν τον πηραζει το αρεσει πολυ το σταντ και σιγα σιγα του μαθενω κολπακια.

9. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ωραιο κοκατι,και ωραιο σταντ!ειναι ταϊσμενο στο χερι?πολυ ημερο φενετε!

10. Elias_184

Elias_184 PB New Member

οχι δεν ειναι στο χερι αλλα ηταν μικρο και εχει μαθει πολλα πραγματα ερχετε στο χερι μου και οταν του λεμε ποδι σηκωνει το ενα του ποδι αλλα πιο πολυ του αρεσει να τρωει το αυτι μου:D:eek: και αμα περασει πεντε λεπτα μες το κλουβι κανει σαν τρελο για να βγει.:(

Συνημμένα Αρχεία:

11. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Φαινεται παντως οτι ειναι μικρουλης! :D Να τον αφηνετε και μεσα στο κλουβι του καποιες ωρες οχι μολις απαιτει να βγει να τον βγαζετε αμεσως. :) Καποια κοκαλινα παιχνιδακια εστω θα ηταν καλο να του παρεις. Πλαστικα δεν εχει απο αυτα που δινουν και για τα Budgies?

Μπορεις επισης να φτιαξεις κι εσυ μερικα πανευκολα . Ριξε μια ματια και σε αυτο το θεμα για να παρεις ιδεες... https://petbirds.gr/threads/Παιχνιδια-που-εχετε-στα-πουλια-σας.3080/

12. anatoly

anatoly PB Member

Nα το χαιρεσαι το κοκατιλακι!:)

13. Yasmin

Yasmin PB Member

Μη τα ''σνομπάρεις'' τα κοκκάλινα.. Δεν φαντάζεσαι με τί μπορούν να παίξουν! Εγώ είχα βρει ένα πλαστικό και το πήρα ανάμεσα στα άλλα, πιο πολύ από περιέργεια και σε πληροφορώ το ευχαριστήθηκε περισσότερο από όλα! Έχει να κάνει με το τί θα τους κεντρίσει το ενδιαφέρον και ανάλογα με το πουλί.. Δοκιμάζοντας θα καταλάβεις με ποιό υλικό τους αρέσει να ασχολούνται.

14. Elias_184

Elias_184 PB New Member

Του αρεσει να παιζει με οτι γιαλιζει με πρωτιμηση σε δακτυλιδια ρολογια και σκουλαρικια(μαλον ειναι θηλυκο):pτου αρεσουν τα κορδονια, η ορθονη και το καλωδιο του ποντικιου:D.Θα του φτιαξω ξυλινα παιχνιδια απο τα ξυλα που περισεψαν απο το σταντ που του εφτιαξα.Αλλα θελω να το μεγαλωσω κι αλλο το σταντ γιατι τα ringneck ζευγαρωσαν.

Συνημμένα Αρχεία:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...