Παρουσίαση Ο ζακο μου πεντέμισι χρονών

Συζήτηση με θέμα Ο ζακο μου πεντέμισι χρονών, που ξεκίνησε από stathis193, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 29 Αυγ 2009.

1. stathis193

stathis193 PB New Member

Γεια σας και από εμένα είμαι από Σκύδρα και έχω έναν ζακο πεντέμισι χρονών

2. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Καλώς όρισες και να χαίρεσαι το ζακουδάκι σου! Είναι πολύ γλυκός! Πες μας λίγα πράγματα γι' αυτόν, πώς τον λένε, είναι ήμερος? Περιμένουμε και φωτογραφίες!:)

3. tolisapost

tolisapost PB New Member

να σου ζησει να τον χαιρεσαι

4. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Νίκο γειά σου! Πολύ καθαρά! Γλυκό - γλυκό, καταπληκτικό! Καλορίζικο, να το χαίρεσαι, περιμένουμε περισσότερα youtube και φωτογραφίες!

5. stathis193

stathis193 PB New Member

Ευχαριστώ...Σας εύχομαι τα καλύτερα.

Το όνομα του είναι ρίκο δεν είναι ήμερος αλλά των ένα χρόνο που των έχω εγώ έχει τεράστια διαφορά στην συμπεριφορά του.
    Στων προηγούμενο ιδιοκτήτη δεν μιλούσε καθόλου.

6. fragos

fragos PB Member

να τον χαιρεσαι...

7. stathis193

stathis193 PB New Member

Ένα ακόμα βίντεο

8. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πολυ ομορφο πουλι να το χαιρεσαι! :) Του λειπουν ομως μερικα παιχνιδακια για να παιζει στο κλουβι του. ;) https://petbirds.gr/threads/Παιχνιδια-που-εχετε-στα-πουλια-σας.3080/

Σε αυτο το κλουβι σου τον εδωσαν? Δεν ειναι ευκολο να κοψει τα καγκελα σε ενα τετοιο κλουβι? Νομιζω πως αυτα τα κλουβια με τοσο λεπτα καγκελα ειναι για μικροτερα πουλια.

9. stathis193

stathis193 PB New Member

Όντως θέλει ποιο χοντροκομμένο κλουβί από πίσω άρχισε να το σπάει και έβαλα πρόσθετο σύρμα και κάποια στιγμή θα το αλλάξω

10. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Προσεξε μονο να μην τραυματιστει σε αυτα που σπαει η στο επιπροσθετο συρμα. Εαν αγορασεις ενα καλο κλουβι θα το κρατησεις για αρκετα χρονια. ;)

11. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

Σταθη να τον χερεσε ειναι πολυ καλος και ομορφος ;;ο αδελφος μου μενει κει στο διπλα χωριο την Καλη. Θυμαμε οταν ειχα ερθει περιση με τον δικο μου ζακο δεν μπορουσα να βρω τροφη στην σκυδρα για μεγαλο παπαγαλο...Τελικα βρικα κατι στα Γιαννιτσα .
    Ελπιζω να βρεις οτι χρειαζεσε (πχ παιχνιδια )...φανταζομαι τι ροδακινα τρωι !

12. melagio80

melagio80 PB Member

Σταθη να τον χαιρεσαι!
    Ειναι πολυ γλυκας και ας μην ειναι ημερος.
    Κοιτα να δεις που τελικα αρχιζουν να μου αρεσουν αυτα τα πουλια...

13. Marilenaki

Marilenaki PB Member

να τον χψαιρεσαι ! ειναι πολυ γλυκο πουλακι!

14. ΤΣΙΠΙΡΙΚΙ

ΤΣΙΠΙΡΙΚΙ PB New Member

Ωραιος ο Ρικο. Να τον χαιρεσαι.!

15. mariah

mariah PB Member

Να τον χαιρεσαι!

16. medfun

medfun PB New Member

καλως ηρθες και απο εμενα λοιπον παιδια για να μην ψαχνεστε εκει εχει ανοιξει ενα παλικαρι στην εδεσσα ενα καλο πετ και το παιδι δεν ειναι εμπορος αλλα εχει σπουδασει πανω στα ζωα απο εκει ψωνιζει ο volosr στην Εδεσσα .αν θες ρωτα τον για την διευθηνση να μην παιδευεστε με την τροφη και τα σχετικα.

17. theo40gr

theo40gr PB New Member

ωραιος ο παπαγαλος σου και με ωραια αρθρωση..να τον χαιρεσαι
    και αμα προσπαθησεις πιο πολυ μαζι του θα δεις τη χαρα θα νιωσεις
    αν τον εξημερωσεις και ερχεται κοντα σου για παιχνιδι και χαδακια

18. stathis193

stathis193 PB New Member

Παιδιά στην αρχή δεν ήθελε να των πλησιάζουμε καθόλου

πήγαινε σε μια γωνία και έβγαζε την χαρακτηριστική κραυγή που βγάζουν όταν φοβούνται οι ζακό

σε ένα εξάμηνο άρχισε να λέει τις πρώτες λέξεις και να παίρνει τροφή απ το χέρι μου

δεν βιάζομαι και δεν των πιέζω καθόλου

που θα μου πάει θα των φιλήσω στο ράμφος κάποια μέρα

19. volosr

volosr PB New Member

Στάθη να τον χαίρεσαι!είναι άψογος...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...