Ο αμαζονας μου κανει μια σπασμοδικη κινηση του κεφαλιου

Συζήτηση με θέμα Ο αμαζονας μου κανει μια σπασμοδικη κινηση του κεφαλιου, που ξεκίνησε από papakourt, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 24 Ιουν 2009.

1. papakourt

papakourt PB New Member

παιδια καλημερα χρειαζομαι βοηθεια ο αμαζοναs μου κανει μια σπασμοδικη κινηση του κεφαλιου του φανταστειται οτι διαγραφει ενα μεγαλο 8 ειναι αραγε φυσιολογικο???να σαs πω επισηs οτι τον αγορασα προσφατα εχει 15 μερεs απο βουλγαρια

2. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Δε νομίζω ότι είναι κάτι κακό.Ο δικός μου το κάνει από μικρός και συνήθως όταν χαίρεται και είναι ενθουσιασμένος.Παρατήρησε όταν το κάνει σε τι κατάσταση είναι και πες μας.Καλώς ήρθες και να τον χαίρεσαι.

3. papakourt

papakourt PB New Member

υπερκινιτικοs kai χαρουμενοs συνηθωs αμεσωs μετα θα σηκωσει το κεφαλι επανω και η θα κανει το τηλεφωνο η θα κανει κατι περιεργα κρακρακρα
    ευχαριστο εκ τον πρωτερον επισηsνα σαs πω οτι πρεπει να εχει και πτερρορια
    θα κρατησει πολυ αραγε???

4. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Ο χορός που αναφέρεις είναι απολύτως φυσιολογίκο, εκδηλώνει χαρά, και προστασία. Η πτερόροια διαρκεί απο 4-8 εβδομάδες, και χρειάζεται αρκετή ποσότητα πρωτεινών και ιχνοστοιχείων στην διατροφή του.

5. papakourt

papakourt PB New Member

σαs ευχαριστο ολουs με βγαλατε απο μεγαλο διλημα μολιs τουσ εβγαλα φωτο τον ζακο μου και τον αμαζονα μου θα προσπαθησω να τιs ανεβασω

6. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

7. papakourt

papakourt PB New Member

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ

Μοιραστείτε

Φόρτωση...