Παρουσίαση Ο Φροίξος και η Έλλη, το νέο μου ζευγάρι GLOSTER

Συζήτηση με θέμα Ο Φροίξος και η Έλλη, το νέο μου ζευγάρι GLOSTER, που ξεκίνησε από Dimitris.P, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 21 Νοε 2015.

Myra
Best Answer Myra, 21 Νοε 2015
Καλες αναπαραγωγες να εχεις! Σε χαιρομαι πολυ, μελετας, οργανωνεις και ξεκινας ομορφα! Τα καλυτερα αποτελεσματα ευχομαι! Ολόκληρο το Post
  1. Dimitris.P

Dimitris.P Daily Active Member

καλησπέρα σας,φίλοι μου! αυτοί είναι ο Φροίξος και η Ελλη,το νέο μου ζευγάρι gloster!!
    o Φροίξος είναι CORONA και η Ελλη CONSORT. Μετά από αρκετό διάβασμα και πολύ μελέτη,κατέληξα τελικά να προχωρήσω σε εκτροφή καναρινιών τύπου.. τα GLOSTER από μόνα τους είναι ολόκληρη επιστήμη,θέλει προσεγμένη δουλειά,σωστή παρατήρηση και καταγραφή και βέβαια να προσπαθήσεις να διατηρήσεις κάποια στοιχεία που κάνουν την ράτσα αυτή ''ιδιαίτερη''.Είμαι απόλυτα σίγουρος πως και ο άνθρωπος που όλο αυτό τον καιρό με μάθαινε τι εστί gloster,και μιας και είναι ένας από τους πιο καταξιωμένους εκτροφείς gloster στην Ελλάδα,θα σταθεί δίπλα μου στα πρώτα μου βήματα!! Και επί της ευκαιρίας και με την άδεια του,θα δείτε και φωτό του Βραβείου που κέρδισε η μαμά της Χαράς,της πρώτης μου θηλυκιάς!!

Συνημμένα Αρχεία:

2. Best Answer:
    Post #295668 by Myra, 21 Νοε 2015
  3. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Πανέμορφα.... αρμονικά και εξαιρετικά χαρακτηριστικά της κορώνας ...
    Καλά αποτελέσματα στην εκτροφή τους.

4. Dimitris.P

σε ευχαριστώ,Γιάννη μου! σε ευχαριστώ πολύ! όλα όσα μου είπες και μου έμαθες όλον αυτόν τον καιρό που είμαι στο forum,τα σκέφτηκα καλά:thumbsup:..τα μελέτησα και κατέληξα στην εκτροφή gloster!;) τώρα,σιγά σιγά αρχίζω να αναδιαμορφώνω τις εγκαταστάσεις μου,τον χώρο αποθήκευσης τροφών, και προς το τέλος της επόμενης εβδομάδος θα μπορώ να υποδεχθώ άλλα δύο ζευγη,ώστε να ξεκινήσω σωστά την νέα σαιζόν με 5 πολύ καλά ζευγάρια και καλά χαρακτηριστικά!

5. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ψήφοι: 1
    Καλες αναπαραγωγες να εχεις! Σε χαιρομαι πολυ, μελετας, οργανωνεις και ξεκινας ομορφα! Τα καλυτερα αποτελεσματα ευχομαι!

Myra, 21 Νοε 2015
    Best Answer
  6. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Με χαρά θα παρακολουθούμε την όμορφη προσπάθειά σου...
    Καλή συνέχεια

7. Dimitris.P

σε ευχαριστώ,Μιράντα μου!! με βοηθήσατε πολύ..πάρα πολύ ιδιαίτερα εσύ όσο και ο Γιάννης,αλλά και όλοι οι φίλοι με τον τρόπο τους! μου δείξατε τον δρόμο,τον τρόπο και μου δώσατε αυτό που μου έλειπε:το σπρώξιμο την ώρα που έπρεπε..να κάνω κάτι που αγαπώ με όση καρδιά διαθέτω!:thumbsup::)
    ακόμη θυμάμαι τα λόγια του Γιάννη και προσπαθώ να μην τα ξεχνώ και με όποιον μιλώ να του το τονίζω: '' όποιος γνωρίζει και δεν μεταδίδει την γνώση και την εμπειρία του..δεν αγαπά τα φτερωτά αυτά αγγελούδια και δεν ανήκει στην παρέα μας!!'' να είστε πάντα καλά,βρε παιδιά!!

8. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ειναι αληθεια αλλα αν δεν ειχες το σκουληκι μεσα σου εμεις θα μασταν αχρηστοι!

9. alicedros

alicedros PB Supporter

Δημήτρη πολύ χαίρομαι για σένα που ξεκινάς σιγά σιγά βήμα-βήμα με σωστές βάσεις.. Τι να πω μπράβο σου!! Τυχερά τα ζευγαράκια σου που έχουν εσένα μπαμπά!! Εύχομαι ότι καλύτερο και αυτή την άνοιξη να γεμίσεις όμορφα γκλοστεράκια!!!! :D :D :D

10. Πανέμορφα!!!!Να τα χαίρεσαι όλα!!!!!!

11. kostasb

kostasb PB New Member

Καλη επιτυχια στην ομορφη προσπαθεια σου...να τα χαιρεσαι!!!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...