RIP Ο Ρικο μάς αφησε στο δρομο για το γιατρο

Συζήτηση με θέμα Ο Ρικο μάς αφησε στο δρομο για το γιατρο, που ξεκίνησε από Myra, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 19 Ιαν 2016.

ianos
Best Answer ianos, 20 Ιαν 2016
Δημήτρη, ( Leon cupra), όντως η ζωη συνεχίζεται, και σεβαστή η άποψή σου, όμως η κλάψα όπως την ονομάζεις είναι μια φυσική, αναμενόμενη και πλήρως... Ολόκληρο το Post
  1. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

2. Best Answer:
    Post #304826 by ianos, 20 Ιαν 2016
  3. Doritaki

Doritaki PB New Member

πωπω λυπάμαι Μιράντα. Απ τη μια στιγμή στην άλλη, πόσο κρίμα.....

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Δεν το πιστευω ρε Μιραντα. :( Τοσο συντομα πια? Λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ, ξερω ποσο μερακι κι αγαπη του ειχες. :(

5. kostaspap

kostaspap PB New Member

Κρίμα.. ειλικρινά λυπάμαι πολύ Μιράντα...

6. DimasYiannis

DimasYiannis PB New Member

Πφφφφ,ασχημα ξεκινησε η μερα.
    Κριμα ειλικρινα,δεν εχω λογια..............

7. Sissy

Sissy PB Senior Member

Απίστευτο!τι κρίμα!!....λυπάμαι πάρα πολύ Μιράντα, έχω πάθει σοκ.

άσχετο-σχετικό...Ευτυχώς που βρισκόσαστε στην Αθήνα και προσπάθησες να τον πας σε γιατρό....βοηθάει πολύ ψυχολογικά, από το τα βρίσκεσαι κάπου (στο πουθενά) και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα γιατί δεν υπάρχει γιατρός....

8. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Άφωνη.....

9. evans

evans PB Member

Kριμα απο τη μια στιγμη στην αλλη!Λυπαμαι πολυ ειμαι αφωνος.:(:eek:

10. Myra

Αφηστε το παιδια, μπορει να μην εμεινε πολυ καιρο μαζι μου αλλα μου στοιχισε πολυ. Αυριο ελπιζω να μαθουμε και το γιατι και που εκανα λαθος.

11. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Δεν είναι απαραίτητο να έκανες κάποιο λάθος εσύ κι ευτυχώς και ήταν μαζί σου και όχι να είχε μείνει πίσω με τον Βασίλη .
    Όσο για το δέσιμο...εδώ σ' εμάς και ήταν χαστούκι, σε καταλαβαίνουμε όλοι πιστεύω.

12. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Πολύ γρήγορα έφυγε λυπάμαι.
    Προσοχή με τα αποτελέσματα της νεκροψίας.

13. Myra

Καλα δεν ξερω τι θα ειχε γινει αν χανοταν εκει, φανταζομαι αρμαγεδωνας. Βεβαια μπορει να μην ειχε γινει και τιποτα. Πολλα τα μπορει και γιατι και αν.
    Εφυγε ΠΑΡΑ πολυ γρηγορα. Πιστευω τουλαχιστον με την ενασχοληση μου με τα ωδικα, εχω καποιες βασεις για να αντιληφθω αν κατι δεν παει καλα και μονο απο το να τα βλεπω. Ξερω ολα μου τα πουλια, πως συμπεριφερονται, τις φωνες τους κτλ.
    Το θεμα ειναι οτι προχτες (χωρις να με βλεπει - αρα να το κρυβει) φωναζε και εκανε "κοντρες" με τα καναρινια, ηταν ευδιαθετος με φωνουλες, ετρωγε, ηταν σε εγρηγορση, ολα καλα δηλαδη. Γι αυτο με τρωει παρα πολυ, να μαθω το γιατι ετσι ξαφνικα. Αν ηταν καποια ασθενεια, θα ειχε ενα περιθωριο εκδηλωσης, θα ειχα καποιο σημαδι.
    Προσοχη με τα αποτελεσματα, γιατι;

14. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Υποψιάζομαι "αρρώστια" από το πλοίο...
    Εύχομαι να κάνω λάθος...
    Θα περιμένω τα αποτελέσματα. Πότε θα ξέρεις?

15. Myra

Τι ειδους αρρωστια; το πλοιο ηταν αδειο, ζωα δεν συναντησαμε, απο το γκαραζ πηγε απευθειας καταστρωμα. Ειχε πολυ ομορφη μερα, δεν ειχε κρυο (αν ειχε θα καθομουν μεσα) ηταν σκεπασμενα τα πουλια. Δεν θα ειχε εκδηλωθει νωριτερα; δε θα ηταν φουσκωμενος ή κακοκεφος; μια εβδομαδα μετα;

Αυριο το απογευμα μου ειπαν.

16. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Δεν υπάρχουν αν.
    Υπομονή.

17. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Λυπάμαι πολύ Μιράντα...ισως να είχε κάτι που δεν είχε εκδηλωθεί πρίν ακομα τον αγοράσεις....Καταλαβαίνω την θλιψη σου.... Κανε υπομονη.....

18. triwps2014

triwps2014 PB New Member

λυπαμαι πολυ μιραντα:(....καλο παραδεισο ρικο..... θα μας λειψεις....αλλα ποιο πολυ, θα λειψεις στην μιραντα...δυστυχως υπαρχουν και αυτα στην ζωη:(

19. evans

evans PB Member

Εγω πιστεύω μπορεί να έπαιξε ρόλο η ηλικία του πουλιού γιατί δεν ξέρουμε πόσο ηταν όταν το πήρες Μιράντα μπορεί λόγω γειρατειων να έπαθε κάτι το ξαφνικό όπως εγκεφαλικό. Ή μπορεί να είχε μια ταχεία δράσης πάθηση-αρρωστια που να μην καταφερες να δεις.

20. triwps2014

triwps2014 PB New Member

μπωρει....κανεις δεν ξερει ομως κατσε να ρωτησουμε την μιραντα ποτε το πηρε για να δουμε αν πεθανε τουλαχιστον απο φυσικα αιτια

21. Myra

Παιδια τι φυσικα αιτια λεμε, και "παλιογερος" να ηταν δε θα πηγαινε ετσι. Το πουλακι το πηρα αρχες Δεκεμβρη, δεν ειχε δαχτυλιδι αλλα απο τη γενικη εικονα και τα ποδια του υπεθεσα οτι ειναι σχετικα μικρο. Οταν φτανουν 15 χρονων τετοια πουλια, αυτος δεν ηταν ουτε 3ων ετων οπως τον εκοβα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...