Ο Παβαρόττι το καναρίνι μου, είναι ράτσας;

Συζήτηση με θέμα Ο Παβαρόττι το καναρίνι μου, είναι ράτσας;, που ξεκίνησε από Τηλεμαχος, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 20 Φεβ 2014.

1. Τηλεμαχος

Τηλεμαχος PB New Member

Μηπως θα μπορουσε καποιο μελος να μου πει σε το ρατσα ανηκει αυτο το καναρινι;

rsz_7.jpg

2. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

www.poc.gr/%cf%86%cf%89%cf%84%ce%bf%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%ce%af%ce%b5%cf%82-%ce%ba%ce%b1%ce%bd%ce%b1%cf%81%ce%b9%ce%bd%ce%b9%cf%8e%ce%bd-%cf%87%cf%81%cf%8e%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%bf%cf%82/

3. Vasilis74

Vasilis74 PB New Member

Καφε κόκκινο χιονε μοιαζει (πιθανων αχατης)

4. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Σωστά Βασίλη ! ΑΧΑΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΙΟΝΕ.(ίσως και κάποια μετάλλαξη του ,αλλά αν δεν δει κανείς τα μάτια και το ακριβές χρώμα του σχεδίου πλάτης απο κοντά, μένει στην βασική ποικιλια) Είναι μια πολύ ωραία και όχι πολύ συνηθισμένη ποικιλία στην χώρα μας. Βέβαια δεν θα υπάρξει συνέχεια με το θηλυκό που είναι ζευγάρι.
    Υ.Γ Θέλει μια περιποίηση στα πόδια και άμεση αλλαγή όλα τα κλαράκια σε ξύλο μασίφ.

5. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Είναι στον Καναδά το πουλάκι κ. Μάκη .

6. Τηλεμαχος

Τηλεμαχος PB New Member

Σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.
    ....ξυλακια αλλαχτηκαν.

7. gkavala

gkavala PB New Member

τετοια ιδια εχω και εγω αχατης σταχτι ειναι .ετσι μου ειπαν και εμενα απο το πετ σοπ που τα παιρνω. ο τυπος κανει αναπαραγωγη μονο αυτην την ρασα χρονια .απο κελαηδημα σκιζουν δεν σταματανε με τιποτα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...