Παρουσίαση Ο Μπουμπλής μου (Indian Ringneck)

Συζήτηση με θέμα Ο Μπουμπλής μου (Indian Ringneck), που ξεκίνησε από melagio80, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 30 Οκτ 2008.

1. melagio80

melagio80 PB Member

Ωραία!Τον πήρα το Μπουμπλάκο,θα ανεβάσω φωτογραφίες να τον δείτε!

2. melagio80

melagio80 PB Member

ΝΑΤΟΣ!

Να ο Μπουμπλής μου! Ανέστη κοίτα τον σε σχέση με το κλουβί,είναι καλό έτσι?:D

Συνημμένα Αρχεία:

3. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

πολυ ωραιος ο μπουμπλακος σου.ειναι ακομα μικρος και το κλουβι του κανει μια χαρα. εχε υποψιν σου οτι θα φτασει 40 ποντους (με την ουρα) και αργοτερα θα χρειαστεις καποιο μεγαλυτερο. αποφυγε στρογγυλα κλουβια η αυτα που εχουν περικοκλαδες πανω σαν το δικο σου. τα ιδανικα ειναι τετραγωνα με ανοιγμα και απο πανω για να εχει stand οταν βγαινει το πουλι και οι μπαρες του κλουβιου να ειναι οριζοντιες για να σκαρφαλωνει (οπως το κλουβι που εχεις τωρα)! να σου ζησει το πουλακι σου!

4. melagio80

melagio80 PB Member

Σ'ευχαριστω πολυ!
    Σιγουρα θα του παρω καποιο αλλο που να ανοιγει απο πανω,θελω να τον βγαζω εξω οταν συνηθησει!

5. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Γλυκύτατος ο μπουμπλάκος σου, να τον χαίρεσαι, ευχαριστούμε που τον μοιράστηκες μαζί μας!

6. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πολυ ομορφος ειναι Ιωαννα!:D Να τον χαιρεσαι!

Το κλουβι φαινεται καλο ισως αργοτερα χρειαστεις ενα μεγαλυτερο οπως ειπες! :)

7. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

Να τον χαίρεσαι Ιωάννα! Κούκλος ο Μπουμπλής!

8. StaVr0sSs

StaVr0sSs PB New Member

Nαι το κλουβι ειναι καλο...
    Εγω τον δικο μου που ειναι λιγο μεγαλυτεροσ τον εχω σε μεγαλυτερο αλλα και το δικο σου ειναι πολυ καλο...Εχω ομως μια απορια...τα καγκελα του κλουβιου ειναι σιδερενια η πλαστικα...γιατι αν ειναι πλαστικα μπορει με το ραμφος του να τα σπασει πολυ ευκολα...(σε ρωταω επειδη εχω ενα παρομιο για τα Budgies μου)

Παντως ειναι πανεμορφος...Να τον χαιρεσαι...

9. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Poli oreos einai o Mpoumpilis sou! Na ton xerese...
    Poso minon einai? Einai sigoura arseniko?

10. Sissy

Sissy PB Senior Member

Να τον χαιρεσαι Ιωαννα! ειναι πολυ ομορφος:D

11. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Κουκλί το νέο σου φιλαράκι :p. Να το χαίρεσαι! :)

12. theo40gr

theo40gr PB New Member

πανεμορφος...προσεχε τον ομως γιατι αυτοι ειναι φοβεροι στο
    πεταγμα..εχουν τασεις φυγης...

13. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

ιωαννα νομιζω οτι αυτο το αρθρο της αναστασιας θα σου φανει πολυ χρησιμο
    https://petbirds.gr/articles/Εκπαίδευση-παπαγάλων-εξημέρωση.367/ επειδη ειναι οι πρωτες ωρες με το πουλι και καλο θα ειναι να χτισεις απο πολυ νωρις μια καλη σχεση με τον ροτσα εεεεε με τον μπουμπλη ηθελα να πω!

14. anatoly

anatoly PB Member

Πολυ ωραιος!Να σου ζησει!

15. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Να σου ζήσει! Φοράει στο πόδι του δαχτυλιδι?? Αν ναι τί γραφει?? Τι ηλικίας είναι το πουλί?? Εισαι σίγουρη πως είναι αρσενικό??:)

Μερικες πληροφορίες για το φιλαράκι σου εδω...https://petbirds.gr/articles/Παπαγάλοι-Ρίνγκνεκ-ringneck.90/

16. melagio80

melagio80 PB Member

Ο Μπουμπλης δεν φοραει δαχτυλιδι.Μου ειπαν οτι ειναι γυρω 8μηνων,γι'αυτο δεν εχει εμφανιστει στο λαιμο του το δαχτυλιδακι...Μου ειπαν οτι 99% ειναι αρσενικος!

17. tasos25

tasos25 PB New Member

Να σου ζήσει!Πολύ όμορφος είναι!
    Να έχεις πολύ υπομονή κ θα τον κάνεις βούτηρο!
    Οτι απορίες έχεις εδώ είμαστε να στις λύσουμε!

18. melagio80

melagio80 PB Member

Σ'ευχαριστω πολυ!
    Νομιζω οτι θα τα καταφερουμε...κανουμε τα βηματα μας αλλα θα πρεπει να τον αφησω στον αδερφο μου για 2 μερες... :(

Μοιραστείτε

Φόρτωση...