Ο Μαξ το κοκατίλ μου βαριέται, χρειάζομαι βοήθεια

Συζήτηση με θέμα Ο Μαξ το κοκατίλ μου βαριέται, χρειάζομαι βοήθεια, που ξεκίνησε από aggelos23, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 3 Σεπ 2009.

1. aggelos23

aggelos23 PB New Member

Γεια σε όλους .Ο Μαξ το κοκατίλ μου βαριέται (έτσι νομίζω δηλαδή):((.Συνέχεια κλείνει τα μάτια του.Με τα παιχνίδια του δεν παιζει καθόλου ακόμα και όταν του δείχνω πως να παίζει δεν τους δίνει σημασία.Σήμερα θα του φτιάξω παιχνίδια απο μόνος μου να δω άμα θα τους δίνει σημασία .Επειδή είμαι κάτω των 18 θα πω στη μητέρα μου να τον πάμε στον πτηνίατρο να του κάνει εξετάσεις .Λέτε να νιώθει μοναξιά επειδή δεν είναι εξημερομένος;

Περιμένω της απαντήσεις σας

2. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

φιλε αγγελε δεν ξερω ποσο καιρο ειστε μαζι...αν ειχε αλλη συμπεριφορα πριν...αν εχεις παρατηρισει αλλη συμπεριφορα στον Μαχ με την βοηθια της μαμας σου πηγαινε τον σε πτηνιατρο...οσο το δυνατον γρηγοροτερα...αν τον εχεις λιγες μερες τοτε χρειαζετε να προσαρμοστει...
    ασχολισε μαζι του αρκετες ωρες ?

3. cockotail love

cockotail love PB New Member

τον βγαζεις εξω απο το κλουβι εχετε καλη σχεση μεταξυ σας?

4. Sissy

Sissy PB Senior Member

Το πουλακι εχει ορεξη; τρωει οπως ετρωγε παλια; Οι κουτσουλιες του πως ειναι;
    Καλυτερα να δει ενας γιατρος το πουλακι, μην αφησεις να περασουν μερες.

5. aggelos23

aggelos23 PB New Member

Τον έχουμε εφτά μήνες αλλά δεν είναι εξημερομένος οπότε δεν έχει βγει απο το κλουβί του

Τρώει καλά και ασχολούμαστε μαζί του .Μήπως νοιώθει μοναξιά;

6. aggelos23

aggelos23 PB New Member

Τωρα τρώει απο το στικ που του έχω βάλει

Γενικά έχουμε καλή σχέση δεν με έχει δαγκώσει ποτέ αλλα όταν τον πλησιάζω τρέμει

7. aggelos23

aggelos23 PB New Member

Είδα και κάτι τώρα,έχει μία μαύρη κηλίδα ανάμεσα στα δύο ρουθούνια του.Πειράζει;

8. StaVr0sSs

StaVr0sSs PB New Member

9. BanOr

BanOr PB New Member

Γιατι δεν ανεβαζεις μια φωτο;

10. aggelos23

aggelos23 PB New Member

Δεν ξέρω πως να ανεβάσω φώτο

11. fragos

fragos PB Member

δες σε αυτο το θεμα για πληροφοριες

Μοιραστείτε