Παρουσίαση Ο Μάρκος (cockatiel) μίλησε

Συζήτηση με θέμα Ο Μάρκος (cockatiel) μίλησε, που ξεκίνησε από tilathan, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 23 Ιαν 2009.

1. tilathan

tilathan PB New Member

Δεν ξέρω γιατί μου είχε περάσει ότι θα είναι πολύ δύσκολο να μιλήσει το cockatiel μου; Ισως απο αυτά που είχα διαβάσει.. Το μόνο που έκανα είναι να τον φροντίζω και να ασχολούμαι μαζί του όσο περισσότερο μπορώ, ανάλογα με το χρόνο μου πάντα...

Έχει γίνει ένας απίστευτος πολυλογάς.. λέει πάρα πολλά τα οποία δεν καταλαβαίνω τι είναι αλλα είναι λέξεις.. Μόνο το όνομα του μπόρεσα να ξεχωρίσω προς το παρόν..
    Να είστε επιεικής πάντως.. μωρό είναι ακόμα ... λογικό είναι να μην τα λέει καθαρα..

Το θέμα είναι ότι μιλάει και μέρα με τη μέρα γίνεται καλύτερος

υ.γ.
    Παράλληλα μαθαίνουμε σε σκοπό (σφύριγμα) την "παξιμαδοκλέφτρα".

2. Pigaki

Pigaki PB New Member

Ξεχωριζε το "ελα", το "Μαρκο" και τα φιλακια!

3. melagio80

melagio80 PB Member

Καλα,το Μαρκο το ελεγε καθαροτατα

4. mariah

mariah PB Member

Μπραβο Τηλεμαχε.Να τον χαιρεσαι!Περιμενουμε και τη συνεχεια!

5. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

...μπραβο σας!ο ζαζου που τον εδωσα σε πετ μιλαει λεει "τινα" και "ζηνα" που ειναι τα δυο σκυλακια του μαγαζιου και καθε πρωι κανει το συναργεμο...

6. dimitra_1980

dimitra_1980 PB New Member

Xα χα...Ωραίος ο Μάρκος!Άντε με το καλό και...ρήτορας!

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Καταπληκτικος ειναι Τηλεμαχε! :D Σιγουρα θα πει κι αλλα!

8. katerinaa

katerinaa PB New Member

Κουκλος ο Μαρκος!Να τον χαιρεσαι!Το ζορι ηταν να αρχισει να μιλαει τωρα ποιος τον πιανει! :)

9. Sissy

Sissy PB Senior Member

Να σου ζησει Τηλεμαχε! Εγω καταλαβαινω να λεει και:<πως σ'αγαπαω>
    Συγκεκριμενα, στο 26' λεει...Μαρκο ελα (δινει φιλακια 4η'5 φορες)και στο 28'-29' λεει < πως σ' αγαπαω! >:D

10. Pigaki

Pigaki PB New Member

Ναι θα μπορουσε!
    Επισης πρεπει να θαυμασουμε για αλλη μια φορα τη σκηνοθεσια των βιντεο-υπερπαραγωγων του Τηλεμαχου:D με τιτλους , σχολια και τα παντα!

11. Sissy

Sissy PB Senior Member

Εγω ειμαι σιγουρη:p:D

12. tilathan

tilathan PB New Member

Σας ευχαριστούμε όλους και εγώ και ο Μάρκος για τα καλά σας λόγια.. είμαι πολύ χαρούμενος που φαίνεται ότι ο Μάρκος είναι ευτυχισμένος.
    Δεν περίμενα τέτοια πρόοδο σε τόσο λίγο καιρό παρόλο που είναι μικρός.. από τις 9/11/08 τον έχω.. ούτε τρεις μήνες δεν έκλεισαν.. νομίζω ότι τον έχω χρόνια!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...