Παρουσίαση Ο Μάικλ και τα καμώματά του

Συζήτηση με θέμα Ο Μάικλ και τα καμώματά του, που ξεκίνησε από Αλεκομανα, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 29 Ιουλ 2016.

misalouris
Best Answer misalouris, 28 Σεπ 2016
Πανέμορφη η σχέση σας αλλά.... αν θες τη γνώμη μου μακρυά το πτηνό από το πιάτο που θα φας. Βάλε ότι είναι να του δώσεις σε δικό του σκεύος... Ολόκληρο το Post
  1. Αλεκομανα

Αλεκομανα PB New Member

Επειδη όταν γράφτηκα στο φόρουμ η παρουσιαση του ήταν απλά η ερωτηση αν είναι θυληκό ή αρσενικό και επειδη τωρα τελευταια καθε μέρα κανει και κάτι καινουριο που με εκπλησει και χαζογελαω και περιφανευομαι για τα καμώματα του, είπα να ανοιξω αυτό το θέμα για να μοιραζομαι την χαρά μου/την έκπληξη που μου ετοιμάζει με ανθρώπους που θα καταλαβαίνουν αυτό το συναίσθημα..:D:D
    Για οσους δεν γνωρίζουν το ''στραβόξυλο'' μου, Απο εδω ο Μαικλ που πήρε το όνομα του από τον πρωταγωνιστή του Prison Break einai 12-13 μηνών και τον έχω από 4-5 μηνών
    Ο λόγος που πήρε το όνομα του

Οσοι τον έχετε δει πως αντιδρά όταν του παίρνεις κάτι δικό του από το κλουβί, να το αντίθετο, πως αντιδρα όταν του βάζεις κατι καινούριο που δεν του αρέσει!

Η σημερινή του μικρή έκπληξη πριν από λίγο! Αφου τσακώθηκε με την τηλεόραση και ζεσταθηκε πολύ τον πήγα κοντά στην βρύση,
    επειδη τις τελευταιες μέρες όποτε ασχολιομουν με την βρυση της κουζίνας ή του μπάνιου κατέβαινε στο χέρι μου αρκετά κοντα στην βρύση αλλά φοβ΄΄οταν να παει πολύ κοντα μέχρι πριν από λίγο!

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 29 Ιουλ 2016
  2. Best Answer:
    Post #351923 by misalouris, 28 Σεπ 2016
  3. ilie mp

ilie mp Daily Active Member

Χαχαχα είναι πολύ υπερκινητικος ο άτιμος :p
    Πολύ ωραίο θέμα, ελπίζω να ενημερώνεται συχνά για να διασκεδάζουμε με τα καμώματα του!!!

4. Αλεκομανα

Αλεκομανα PB New Member

Ναι έχω πολλά για την σκούφια του! :p:p

5. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Απίθανος Μάϊκλ!!!
    Δεν υπάρχει τίποτα πιο όμορφο από ένα πουλάκι κοντά σε τρεχούμενο νερό :)

6. Αλεκομανα

Αλεκομανα PB New Member

Ναι! και πιστευω πως θα καταφέρω να τον αποθανατίσω να κάνει και μπάνιο στην βρύση, σήμερα δεν επέμενα γιατί ήταν αργα και σε 1-2 'ωρες (δηλαδη τωρα) ειναι ώρα για νάνι..

7. Eleni pepper

Eleni pepper PB Member

Ο σκανταλιαρηςςς πως ξετρυπωνει ετσιιιι χαχαχαχα...τωρα καταλαβα γιατι μου λενε ολοι να προσεχω με τις ταιστρες ...χαχαχαχαχαχαχαχ☺☺☺☺☺☺

8. Sissy

Sissy PB Senior Member

Μεγάλο διαβολάκι!!!αυτή η απόδραση του με τρόμαξε!Δεν μπορείς να ξέρεις από που θα στην φέρει ο μικρός:D:Dωραίο το ντουζάκι του, αλλά προσοχή στις αποδράσεις!!;)

9. ErnestoTheParrotlet

ErnestoTheParrotlet PB New Member

Xαχαχαχα τελειο τρελλο αγόρι! Δώσε βιντεο στο λαό! :D

10. Αλεκομανα

Αλεκομανα PB New Member

Ετσι τσακωνόμαστε εμείς, Συμβαίνει τώρα (και κάθε μέρα)
    Προσπαθώ να ανεβάσω φωτο για το πως έχει ρημάξει το λαπτοπ αλλά μου βγάζει was a problem

11. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Άτιμος!!! :D Άλλαξες κλουβί απ'οτι είδα και τώρα δεν μπορεί να βγει?

12. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Χα χα "του την έδωσε" τρεχάτος πίσω στο κλουβί :)

13. Αλεκομανα

Αλεκομανα PB New Member

Αμα βάλω το μανταλάκι στην πόρτα .. δεν τον βρίσκω στο κρεβάτι μου να κανει βόλτες ή να τρωει την πόρτα όταν γυρίζω από δουλεια:p

14. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Κούκλος ....
    Μήπως είναι μεγάλες σε μέγεθος?

Λέει κάτι ή εγώ πλέον έχω "ξεφύγει"?

15. Φοίβος

Μανταλάκι στην ταίστρα εννοείς?

16. Sissy

Sissy PB Senior Member

Τι παιδί!!!φτου του:thumbsup:
    λέει, λέει εκτός του ότι ομιλεί και την παπαγαλική...σας βλέπω όλους με παπαγαλάκια εδώ μέσα!:p:D

17. Αλεκομανα

Αλεκομανα PB New Member

Οχι στην πόρτα του κλουβιου, γτ είναι λιγο ελλατωματικη και ανοίγει εύκολα, το κλουβί το αγαπάει και θα βγει μόνο όταν βαριέται πολύ και κάθεται συνήθως πανω στο κλουβί δηλαδή δεν φευγει απο κοντα, τωρα τελευταια αρχισε να τρωωει την πόρτα του σαλονιου, το μπαλκόνι και να τσακώνεται με την τηλεοραση. :D

Εκει στο λάπτοπ λεει τα δικά του, αμα προσέξετε στο βιντεακι με την βρυση δυο φορες λεει Μαικλ

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 29 Ιουλ 2016
  18. misalouris

Μπα ... το πάλεψα με δυο "τσομπάνους" παλιά και δε με "κράτησαν".

19. Sissy

Sissy PB Senior Member

:Dτι είδος είναι αυτοί;;

20. Φοίβος

Απο την ταίστρα δεν βγαίνει στο πρώτο βίντεο?

21. misalouris

Cockatiel .... συνεχώς σφυρίζανε.
    Δεν υπήρχε άλλος ήχος και ούτε σταματούσαν...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...